Що сіяти під зиму?

Що сіяти під зиму?

8 октября 2018

Осінь – пора збору врожаю та підготовки до нового сезону. Саме від того, як ми приготуємо город в зиму, буде залежати обсяг весняних клопотів. Не упустіть можливість провести ще восени якомога більше робіт – підготуйте грядки та внесіть осінні добрива. А ще висадіть деякі культури. Що можна посіяти під зиму? Цибулю, часник, зелень, коренеплоди.
Що це дасть? Сходи з’являться раніше, будуть рости більш міцними, а з частини культур ви отримаєте врожай ще до того, як активізуються головні шкідники. Продукції отримаєте на пару тижнів раніше і буде можливість повторних посадок.

nasinnya-pid-zymu-1Головні правила підзимових посівів


Що можна посіяти під зиму?

nasinnya-pid-zymu-4

Кріп. Його насіння зійде вже при +3С. Саме тому висівайте насіння кропу, коли впевнено похолодає, коли вдень температура тримається від 0С до +2С, а вночі -2С -3С. Насіння кропу саджайте на глибину 2,5-3 см, між рядками робіть відстань до 20см. Посіяний під зиму кріп буде на вашому столі вже в перші весняні дні. Розумне рішення – посіяти під зиму насіння кропу Кущовий – непримхливий та смачний сорт.


Петрушка. Насіння листової петрушки сходить при +2С. А сходи її перенесуть заморозки до -9С. Особливо добре сходить петрушка в тих регіонах України, де зима не дуже сувора. Насіння сійте на глибину 1-1,5 см, між рядками відстань повинна бути 20-25 см. Краще брати сорти петрушки, в яких велике листя – наприклад, петрушка Маестро. Перша зелень з’явиться на вашому столі в середині травня. Також зверніть увагу на кореневі сорти петрушки – сорт Берлінська або Ігл.


Кінза (Коріандр) – також чудовий вибір для посівів під зиму. Сходи кінзи не бояться весняних заморозків, вони чудово перенесуть без  втрат похолодання до -10С.  Сійте насіння кінзи на глибину 1-1,5 см на відстані між рядами 25-30 см.nasinnya-pid-zymu-3


Салат. Це взагалі дуже виграшний варіант. Незалежно від того, дощова або суха буде весна – ранній врожай салату ви отримаєте. Насіння салату без проблем переносить низьку температуру. Тому сійте насіння салату під зиму, коли настане стійке похолодання -2 +2С.Прекрасний вибір – насіння зеленого салату Леонора або червоного Лолло Росса. Насіння висівайте на глибину 2 см, відстань між рядками до 40 см.


Морква. Щоб посіяти моркву під зиму, зачекайте, щоб земля «осіла». Терміни посіву – при температурі +2 +4С. Насіння садіть на глибину 3-4 см, відстань між рядками до 20 см. Кращі сорти моркви для посадки на зиму – Каротель, Амстердамська або Нантська. Сорти перевірені та стійкі.


Селера. Кладень вітамінів, які так будуть потрібні навесні. Для підзимнього посіву краще застосовувати листові сорти селериВестерленд або Аніта. Насіння саджайте на глибину 1,5-2 см, висів проводьте загущено.nasinnya-pid-zymu-2


Редис. Насіння редису добре проросте при досить низьких температурах. Тому не поспішайте, редис краще посадити аж наприкінці листопада. Саджайте насіння на глибину 2-3 см, витримуйте відстань між рослинами 10-15 см. Вже на початку травня будете смакувати хрумкою редискою. Рекомендуємо обрати для підзимового посіву насіння редису сорту Жара, Чемпіон або Сора.


Крім цих культур під зиму саджають спаржу, рукколу, капусту, щавель, буряк, пастернак. З огляду на те, що при посіві на зиму насіння буде знаходитись в суворих умовах, вони повинні мати хорошу схожість. Тому треба купити якісне сортове насіння. Це не той випадок, коли економія виправдана.

Ми бажаємо вам здорових та багатих урожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*