Щоб малина була крупною

22 февраля 2020
Малина навіть при поганому догляді рідко хворіє. Але однакові сорти малини в одних господарів дають відмінні врожаї, в інших - не дуже. Чому так відбувається та що треба робити, щоб малина рясно родила та давала крупні ягоди?
1. Обрізка малини
Зазвичай малина дає численні пагони біля основи куща і з коренів. Залишайте з них не більше п'яти-шести на кожному кущі, а решту навесні вирізайте. Завдяки цьому пагони, які залишаться, сильно розростуться і будуть приносити крупні ягоди.
Навесні укоротіть торішні стебла на третину всього зростання. Потім обріжте дощенту всі сухі гілки, які принесли урожай минулого року. Влітку викидайте зайві молоді пагони біля основи куща і корінці, які з'являються між кущами, якщо вони не потрібні для розмноження.
2. Підв'язка малини
Гнучким гілкам малини робіть підпори або підв'язки, інакше від тяжкості ягід і листя вони схиляться на землю. Молодим паросткам поточного року дозвольте вільно рости вгору. А восени, після збору плодів, прив'яжіть їх на місце видалених, які відплодоносили.
3. Підживлення малини
Малина вимагає багато добрив, так як своїм сильним зростанням постійно виснажує ґрунт. Тому кожної осені після перекопки «застеліть» ґрунт перегноєм шаром до 10 см і залиште його на поверхні до наступного літа. Навесні для підживлення малини використовуйте фосфорні і калійні добрива, їх закладайте на глибину 10-12 см.
Азотні добрива для малини застосовуйте тільки навесні. Влітку вони викликають посилений ріст пагонів, які потім не визрівають і погано переносять зимівлю. Під час наливу ягід також рекомендуємо використовувати фосфорні та калійні добрива. Ділянку малини рясно поливайте: під час утворення зав'язей через кожні 7-10 днів. У кінці серпня поливи треба припинити.
Азотні добрива для малини: аміачна селітра, карбамід, екоплант.
![]() | ![]() | ![]() |
На зиму всі пагони потрібно згинати і пришпилювати якнайближче до землі. Намагайтеся пригнути як можна нижче, щоб сніг укривав усю рослину. І пам'ятайте: на одному місці можна вирощувати малину не більше 10 років, тому що після цього врожаї різко падають.
Як омолодити малинник
– читайте у статті.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий