Щоб півонії цвіли пишно та довго

Щоб півонії цвіли пишно та довго

30 мая 2019

Скоро закінчиться цвітіння  півоній і почнеться дуже відповідальний період в житті рослин, який вимагає уважного турботливого догляду з нашого боку. Не думайте, що за півоніями можна перестати доглядати відразу ж, як тільки ті відцвітуть.

Без догляду після цвітіння на них можуть з'явитися різні хвороби - сіра гниль, плямистість, а частина стебел відімре. Щоб не псувати загальний вигляд ділянки недоглянутими рослинами, недосвідчені господарі, недовго думаючи, рано обрізають стебла майже до рівня землі. Таким чином роблячи грубі непоправні помилки, які неминуче призводять до здивованих питань: "Чому погано цвітуть півонії? Чому вони хворіють? Я ж купив дуже хороші сорти півоній, посадив їх за всіма правилами і ретельно доглядав?»pivoniya-1

Звісно, доглядали, але тільки поки квіти цвіли. А як раз після закінчення цвітіння у півонії починається розвиток і зростання бруньок відновлення, які закладаються у корені рослин. Під час цвітіння півоній їх не видно, вони дуже маленькі, але вони вже є, бо зачатки їх закладені ще в минулому році. І як тільки закінчується цвітіння, бруньки відновлення починають посилено рости. На їх розвиток спрямовуються всі поживні речовини, які надходять з листя і з коренів рослини. На їхнє активне зростання йде до півтора місяця. Таким чином півонії набирають силу для пишного цвітіння в наступному році. Ось чому і необхідно допомогти рослині в цей відповідальний період її життя та дбайливо доглядати за нею. 

Що треба робити після закінчення цвітіння півоній?pivoniya-2

1. Обріжте до першого листочка на стеблі все зів'ялі квіти. Не допускайте опадання пелюсток на листя, особливо якщо стоїть волога погода або бувають сильні роси. Пелюстки, які впали на листя, можуть викликати загнивання тієї частини листка, на яку вони потрапили, а це початок сірої гнилі та плямистості. 

2. Уважно огляньте рослини і видалити всі хворі (вірусом або іржею), підгнилі листя і стебла. 

3. Обережно відгребіть від основи куща землю і підгодуйте рослини настоєм золи соняшника.

Як використовувати попіл соняшника читайте у нашій статті.

4. Проведіть останнє підживлення півоній фосфором і калієм. Прекрасні фосфорні добрива амофос, фосфоритне борошно та калійні - сульфат калію або калійна соль добре впораються з цією задачею. Або купіть монофосфат каліюбезхлорне калійно-фосфорне добриво.pivoniya-3

5. З метою профілактики обприскайте півонії після цвітіння одним з препаратів, в складі якого є мідь (бордоська рідина, мідний купорос, хлорокись міді). Бажано також змочити ґрунт навколо куща тими ж препаратами (0,5-1 л розчину на кущ).

Як використовувати хлорокись міді (ХОМ) читайте у нашій статті.

6. Якщо стоїть спекотна суха погода, обов'язково поливайте півонії, причому не поверхнево, а на всю глибину залягання коренів. Після цього ґрунт замульчуйте сосновою корою. Взимку цей шар з мульчі захистить землю від вимерзання та вивітрювання.

Більше про властивості та переваги використання соснової кори читайте в статті.pivoniya-4

Полив, розпушування ґрунту, боротьба з бур'янами, підживлення, своєчасне профілактичне обприскування - ось перелік основних робіт по догляду за рослинами, які допоможуть вам зберегти їх прекрасний зовнішній вигляд, щоб до самих морозів вони прикрашали вашу ділянку. Восени не поспішайте зрізати стебла: поки є листя - йде відтік поживних речовин в коріння і бруньки відновлення. Зрізайте стебла краще тоді, коли після заморозків вони розпластаються по землі і кущ розпадеться. Для цієї роботи оберіть сонячний день, стебла зріжте на 5-10 см від поверхні землі і потім присипте їх золою соняшника. При зрізанні стебел слід звернути увагу на бруньки, які на 5-6 см повинні бути в землі, в іншому випадку кущі слід підгорнути на цю висоту.

Ці прості поради по догляду за півоніями допоможуть вам виростити найкрасивіші квіти насолоджуватися красою їх цвітіння довгий час.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*