Секрети вирощування буряка у відкритому ґрунті

Секрети вирощування буряка у відкритому ґрунті

23 февраля 2020

Буряк займає одну з лідируючих позицій за популярністю і добре вирощується. Це легко пояснити: він смачний, доступний, може використовуватися в різних стравах. Як вирощувати буряк у відкритому ґрунті на своїй ділянці? 5 секретів у цій статті.

1. Як купити насіння буряків

Вибирайте сорт буряка, найбільш відповідний до конкретної місцевості та складу ґрунту, за смаковими якостями, за способом зберігання і т.д. Купувати насіння краще у перевірених продавців, які торгують ним не перший рік. В цьому випадку практично виключається ймовірність покупки неякісного матеріалу.

Популярні сорти буряка:

Циліндра, Бордо, Таунус F1. Подивитися всі сорти буряка.

буряк циліндрабуряк бордобуряк таунус

2. Терміни посадки буряка

Займатися посівом буряків слід не раніше квітня-травня, коли ґрунт прогріється до +8 градусів. В ідеалі ж температура землі повинна досягти +14 градусів. Але якщо в другому випадку насіння почне сходити дружними групами, то в першому з'являться лише окремі паростки.

3. Вибір місця для посадки

Для буряка добре підійде сонячна ділянка з пухкою землею. При цьому не рекомендується висаджувати його на одному і тому ж місці кілька років поспіль. Поганим попередником для буряків є морква, а от після картоплі або огірків їй буде цілком комфортно.

Грунт повинен бути легким, багатим на органіку. Якщо він виявиться важким, а ґрунтові води будуть підходити близько до поверхні, урожайність значно знизиться.

4. Вирощуваннякасети для розсади

Вирощувати буряки можна через розсаду, або прямим посівом у відкритий ґрунт. Зазвичай насіння відразу висівають на вулицю, а розсадний метод використовують лише для окремих сортів.

У цьому випадку насіння буряку висівають в касети для розсади, залишають в приміщенні і чекають появи сходів. Якщо паростки зійдуть купчасто, їх проріджують. Коли на них утворюється кілька справжніх листків, розсаду пікірують.

Насіння буряка висаджують поштучно в підготовлені заздалегідь грядки. Глибина посадки – до 4 см. Відстань між майбутніми коренеплодами - близько 8 см.

5. Догляд

Проріджуйте. Насіння буряка зазвичай сходить купчасто, тому його треба обов'язково проріджувати. Якщо вдасться акуратно витягти росток, його можна буде посадити на вільне місце. У середньому відстань між коренеплодами має становити 8 см.добриво для буряка

Поливайте. Поливати буряк слід регулярно, але помірно. При цьому краще користуватися лійкою. Коли після першого поливу вода повністю вбереться, акуратно полити знову, не допускаючи застою води. На початку росту буряку потрібно трохи більше води, а за пару тижнів до збору врожаю - менше.

Розпушуйте. Після кожного поливу ґрунт рекомендується розпушувати, щоб запобігти появі твердої кірки землі.

Мульчуйте. Завдяки йому можна зменшити частоту поливу і число бур'янів. Для процедури можна використовувати соснову кору.

Підживлюйте. При правильному виборі місця вирощування і достатньому догляді досить буде внести 2-3 рази добриво для коренеплодів Чистий Лист - вітамінний комплекс з мікроелементами.

І на останок прополка – це необхідна та регулярна процедура протягом усього періоду вегетації.

10 головних правил хорошої розсади

тут.

Як бачите, догляд за бурякам зовсім не важкий, зате результат перевершить всі очікування. Не полінуйтеся приділяти цій культурі увагу, і тоді восени зберете відмінний урожай коренеплодів. Якщо захочете зберегти частину врожаю на зиму, приберіть буряк в ящик, пересипте сухим піском, і опустіть в льох.

Бажаємо вам щедрих і здорових врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*