Секрети вирощування дині

Секрети вирощування дині

24 ноября 2019

Диня - культура виключно смачна і дуже корисна. І сорти динь, вирощені на своїх городах, завжди відрізняються високими смаковими якостями. Правда, є у дині свої секрети, але особливої  складності вони не уявляють. Тому, якщо ви ще не вирощували диню на своїх сотках - спробувати потрібно обов'язково, хоча б раз! У цій статті ми розглянемо особливості вирощування дині.
Диня - однорічна трав'яниста рослина з сімейства гарбузові, запилюється диня комахами. Плоди дині мають різну форму, забарвлення шкірки і м'якоті в залежності від сорту. Цвіте диня в червні-липні. Формує на одну рослину, залежно від сорту, до восьми плодів, масою від 0,5 до 20 кг. Дзріває в серпні-вересні.

Яке насіння дині купити для посадки?

Як і у більшості культур, сорти дині діляться по термінах дозрівання, тому вибираючи сорт для своїх кліматичних умов, варто обов'язково орієнтуватися на цей показник. Але, крім того, існує і ще одна важлива для даної культури характеристика - показник лежкости плодів, що розраховується з моменту зняття врожаю. Він важливий для тих, хто хоче зберегти диню для більш тривалого споживання:

насіння дині

До місяця зберігаються ранні літні сорти дині. До 3-х місяців можна зберегти дині середніх термінів дозрівання. А ось спеціальні підзимові сорти можуть полежати і до півроку. Ароматність і солодкість дині - не тільки сортова особливість, залежать вони і від сформованих погодних умов, і термінів знімання плодів, і правильної агротехніки.

Найпопулярніші сорти дині в Україні

Диня Тітовка відноситься до ультраскоростиглий (55-70 днів). Плоди з тонкою шкіркою, жовтого, оранжевого або жовто-оранжевого кольору. М'якоть біла, щільна з запашним ароматом. Добре зберігається.
Диня Колгоспниця - середньостигла (79-95 днів). Плоди кулясті, оранжево-жовті, покриті сіточкою. М'якоть солодка, ароматна, світло-жовта. Добре лежить.
Диня Амалік F1 - дуже ранній гібрид дині. Особливості гібриду - висока врожайність, медовий смак і аромат. Вегітаційний період 55-60 днів. Середня вага досягає 2 кг. М'якоть світла, дуже ароматна, соковита і солодка. Гібрид дуже стійкий до хвороб.

диня тітовкадиня колгоспницядиня амалік

Вибір місця для посадки дині

1. Диня дуже любить сонце. Тому вибираючи місце під цю культуру необхідно віддавати перевагу відкритим майданчикам, південним схилам, місцям, захищеним від холодних вітрів. Недолік освітлення провокує у рослини зменшення кількості зав'язаних плодів і погіршення їх якості.органічне добриво СапроЛайф

2. Диня любить тепло. Її насіння починає проростати при прогріванні ґрунту до + 15 С, а краще + 24 С. Якщо після посіву температура ґрунту опускається нижче + 15 С, вони просто загнивають, а якщо і проростають, то часто вражаються чорною ніжкою. Не любить культура і різких коливань температур. З цієї причини в зонах ризикованого землеробства її вирощують або в теплицях, або з укриттям в період висаджування розсади і в кінці літа.

3. Любить диня просторі місця. Для того, щоб сформувати повноцінний урожай, їй необхідна досить велика площа живлення, тому загущати посадки не можна.

4. Грунт для дині краще легкий, добре окультурений, багатий поживними речовинами, з нейтральною реакцією і хорошою повітро-і водопроникністтю. Тому після попередників, якими можуть бути бобові, капуста, кукурудза, часник або цибуля, озимі зернові, відведену під культуру ділянку добре перекопують, вносять органічні добрива - наприклад, СапроЛайф.

Методи посадки диніторф'яні горщики для розсади

Посадка дині у відкритий грунт розсадним методом: виберіть самі скоростиглі сорти і гібриди дині, у яких від моменту сходів до визрівання перших плодів проходить близько 75 днів. Насіння дині попередньо протравіть, замочіть у вологій марлі, потім розмістіть по горщикам. Так як культура болісно переносить травмування кореневої системи, для посіву краще взяти торф'яні горщики діаметром 10 см.

Полив молодої розсади дині здійснюйте під корінь. Слідкуйте, щоб не було перепаду температур, і щоб рослини добре провітрювалися. Коли ґрунт га городі прогріється до + 15 С і мине загроза заморозків, розсаду дині акуратно, не заглиблюючи, висаджують у відкритий ґрунт  за схемою 70х70, 140х70, 100х50 см, в залежності від потенціалу сорту.

Посів насінням у відкритий ґрунт. При посіві дині відразу на постійне місце насіння заглиблюють на глибину 3 см, поміщаючи в лунку, на відстані один від одного, по 2-3 насінини. Місце посівів, щоб прискорити появу сходів, накривають агроволокном. Коли рослини трохи підростуть, слабкі видаляють, залишаючи тільки добре розвинені.

Полив дині

Особлива увага в агротехніці дині повинна приділятися поливу. Культура ця любить сухий жаркий клімат, а тому при надмірній вологості ґрунту відчуває вона себе незадовільно.
З цієї причини, якщо до цвітіння диню поливають регулярно, то після цвітіння - дуже рідко, при необхідності потрібну кількість вологи вона візьме з грунту сама. У момент визрівання плодів від поливів повністю відмовляються.

Підживлення динідобриво для баштанних культур

В період вегетації дині рекомендуємо застосовувати спеціальне добриво для баштанних культур Чистий Лист. Це збільшить цукристість, урожайність і розмір плодів, прискорить їх дозрівання, забезпечить рослини повноцінним харчуванням, компенсує дефіцит мікро і макроелементів в грунті, підвищить стійкість до несприятливих погодних умов, заморозків, хвороб, гнилей, дозволить рослинам в короткий термін розвинути потужну кореневу систему і надземну біомасу, що не насичуючи плоди нітратами.

За період розвитку диню підгодовують тричі: через два тижні після висадки розсади в грунт, в момент розпуску перших квіточок, і коли зав'яжуться плоди. Для підгодівлі застосовують виключно органічні добрива, так як помічено, що мінеральні істотно впливають на розмір плодів дині, але при цьому не дозволяють їм набрати солодкість. У момент визрівання корисно розкидати навколо рослин золу соняшника - це і калійне добриво, і профілактика грибних захворювань, і відлякування шкідників.


Бажаємо вам смачних, багатих і здорових врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*