Сенполія: посадка і пересадка в домашніх умовах

25 марта 2020
Сенполії або фіалки найбільш поширені й улюблені багатьма квітникарями кімнатні рослини. Догляд за сенполією в домашніх умовах нескладний. Численні сорти кімнатної квітки невибагливі, при своєчасній пересадці, регулярному поливі і підгодівлі добре ростуть і красиво цвітуть.
В які горщики пересаджувати сенполію?
Для сенполій підходять невеликі горщики, оскільки у рослини слабко розвинена коренева система. Цвітіння починається тільки після повного освоєння земляного кома корінням.
- Для молодих екземплярів підбирають ємності об'ємом 0,8 літра – для цього цілком підійдуть горщики з серії Глянець-М.
- Дорослі розсаджують в горщики об'ємом від 1 літра – виберіть з серії Lofly (Лофлі).
- В симпатичні милі горщики Карат з підставкою об'ємом 1,8 літрів пересаджуйте виключно великі рослини.
Горщики для кімнатних фіалок
![]() | ![]() | ![]() |
Як правильно пересадити сенполію?
Кущі висаджують в торф'яний субстрат Peatfield для квітучих рослин – це краще рішення для вирощування фіалок. В складі субстрату є вапняне борошно, перліт річкового піску і органо-мінеральні добрива.
На кожні 10 л отриманої ґрунтосуміші додатково вносять по 1 ч.л. суперфосфату, сульфату калію і хлористого калію. В результаті змішування виходить пухкий ґрунт, що добре вбирає вологу і пропускає повітря.
У вибраний квітковий горщик укладають дренажний шар на 1/3 висоти. Для цього використовують керамзит, керамічні черепки, гальку, шматочки пінопласту. Дренаж попереджує застій вологи і знижує ймовірність гниття коренів. Зверху насипають невеликим шаром ґрунтосуміш. Вилучену з старої ємності рослину розміщують по центру і насипають у порожнечі, що залишились, ґрунт. Періодично горщик струшують, щоб порожнечі заповнювалися рівномірно. Ґрунтом рослину засипають, поки не залишиться 2 см до краю ємності. Потім землю ущільнюють і поливають кущик теплою водою.
Догляд за фіалкою
Для активного цвітіння сенполіям потрібні особливі умови. Якщо за ними правильно доглядати, бутони на кущах безупинно з'являються протягом 10 місяців. В останні два фіалка відпочиває. Рослині організують правильний полив, регулярно вносять додаткові порції поживних речовин, своєчасно проводять обрізання.
Шкідники та хвороби сенполій: як боротися з ними?
Читайте у статті.
Підживлення фіалки
В якості добрива для сенполії беруть мінеральні комплекси для квітучих культур. При приготуванні живильного розчину концентрацію корисних речовин зменшують вдвічі. Кущ підгодовують кожні 15 днів. Для фіалок необхідно підвищений вміст фосфору і калію. Тому краще всього купити готове добриво для фіалок Агроном Профі, яке застосовуйте і для поливу, і для сухого внесення. З настанням осені частоту підгодівлі і обсяг поживних елементів зменшують. Перед підгодівлею ґрунт рясно поливають, щоб добрива не спровокували опік кореневої системи. Відразу після пересадки фіалки не підгодовують.
Нехай ваші квіти радують вас пишним цвітінням і здоровим виглядом.
Комментарии
Напишите ваш комментарий