Сенполія: посадка і пересадка в домашніх умовах

Сенполія: посадка і пересадка в домашніх умовах

25 марта 2020

Сенполії або фіалки найбільш поширені й улюблені багатьма квітникарями кімнатні рослини. Догляд за сенполією в домашніх умовах нескладний. Численні сорти кімнатної квітки невибагливі, при своєчасній пересадці, регулярному поливі і підгодівлі добре ростуть і красиво цвітуть.

В які горщики пересаджувати сенполію?

Для сенполій підходять невеликі горщики, оскільки у рослини слабко розвинена коренева система. Цвітіння починається тільки після повного освоєння земляного кома корінням.

Горщики для кімнатних фіалок

горщики для квітів Глянець-Мгорщики для квітів Lofly (Лофлі)горщики для квітів Карат

Як правильно пересадити сенполію?

Кущі висаджують в торф'яний субстрат Peatfield для квітучих рослин – це краще рішення для вирощування фіалок. В складі субстрату є вапняне борошно, перліт річкового піску і органо-мінеральні добрива.

На кожні 10 л отриманої ґрунтосуміші додатково вносять по 1 ч.л. суперфосфату, сульфату калію і хлористого калію. В результаті змішування виходить пухкий ґрунт, що добре вбирає вологу і пропускає повітря.торф'яний субстрат Peatfield для квітучих рослин

У вибраний квітковий горщик укладають дренажний шар на 1/3 висоти. Для цього використовують керамзит, керамічні черепки, гальку, шматочки пінопласту. Дренаж попереджує застій вологи і знижує ймовірність гниття коренів. Зверху насипають невеликим шаром ґрунтосуміш. Вилучену з старої ємності рослину розміщують по центру і насипають у порожнечі, що залишились, ґрунт. Періодично горщик струшують, щоб порожнечі заповнювалися рівномірно. Ґрунтом рослину засипають, поки не залишиться 2 см до краю ємності. Потім землю ущільнюють і поливають кущик теплою водою.

Догляд за фіалкою

Для активного цвітіння сенполіям потрібні особливі умови. Якщо за ними правильно доглядати, бутони на кущах безупинно з'являються протягом 10 місяців. В останні два фіалка відпочиває. Рослині організують правильний полив, регулярно вносять додаткові порції поживних речовин, своєчасно проводять обрізання.

Шкідники та хвороби сенполій: як боротися з ними?

Читайте у статті.

Підживлення фіалки

В якості добрива для сенполії беруть мінеральні комплекси для квітучих культур. При приготуванні живильного розчину концентрацію корисних речовин зменшують вдвічі. Кущ підгодовують кожні 15 днів. Для фіалок необхідно підвищений вміст фосфору і калію. Тому краще всього купити готове добриво для фіалок Агроном Профі, яке застосовуйте і для поливу, і для сухого внесення. З настанням осені частоту підгодівлі і обсяг поживних елементів зменшують. Перед підгодівлею ґрунт рясно поливають, щоб добрива не спровокували опік кореневої системи. Відразу після пересадки фіалки не підгодовують.

Нехай ваші квіти радують вас пишним цвітінням і здоровим виглядом.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*