Шкідники і хвороби сенполій

Шкідники і хвороби сенполій

4 декабря 2020

Чарівна сенполія цінується перш за все за цвітіння. Але і красу симетричних, акуратних, мініатюрних розеток розкішного оксамитового листя недооцінювати не варто. Будь-які відхилення в розвитку зелені у цих романтичних і яскравих «живих букетів» відразу кидаються в очі. Нерідко це трапляється через те, що сенполія вражена шкідниками або хворобами.

Найбільш явну деформацію у сенполії завжди викликають нематоди - грунтові або листові. До скручування, кучерявості квітконосів, квіток з бутонами і ніжного молодого листя завжди призводить і тля. Уражені листки і квітконоси краще видалити, але без обробки системним інсектицидом Актелік все одно не обійтися.

Рідко коли вдається відрізнити на сенполії ознаки конкретного виду кліщів - цикламеновий, суничний та інші, адже проявляються вони схоже. Зазвичай першою ознакою є «завмирання» центру розетки. Справитися з цикламеновим кліщем і його родичами можна тільки за допомогою інсектициду Прованто Профі (Децис).

Борошнисті червеці легко впізнаються по білим «ватним» грудочкам, спочатку з'являються біля основи черешків, а потім і на самих листках. Не розвивається нове листя, стають наче прозорими старі, опадають бутони, ще не розквітнувши. Вживайте швидких заходів - обприскування системним інсектицидом Актара.

Кращі препарати від шкідників та хвороб сенполій

АктеллікПрованто Профі (Децис)Актара


Деформацію рослини можуть спровокувати і інші «промахи»:

Сенполія: посадка і пересадка в домашніх умовах


Дотримуйтесь цих нескладних правил вирощування, використовуйте тільки спеціальні добрива для сенполій, і ці прекрасні квіти будуть радувати вас здорової зеленню і прекрасним цвітінням. Бажаємо Вам удачі!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*