Шкідники огірків та способи боротьби з ними

Шкідники огірків та способи боротьби з ними

7 апреля 2020

При вирощуванні огірків багато проблем завдають комахи-шкідники. Одні з них знищують розсаду, інші з'являються на дорослих кущах. В результаті ураження паразитами сповільнюється ріст рослин, знижується врожайність. Боротися з шкідниками на огірках можна народними засобами, біологічними та хімічними препаратами. Спосіб знищення залежить від виду шкідника і ступеню ураження рослин.

Огірки вражають такі шкідники, як попелиця, павутинний кліщ, слимаки, білокрилка, мурахи, трипси, дротянка, нематоди, капустянки та інші. Можете почитати в наших статтях ефективні методи боротьби з слимаками, і як позбутися від капустянки, дротяників та мурах.

конфідор максі

Сьогодні поговоримо як позбутися від інших шкідників огірків.

Боротьба з білокрилкою

Якщо дрібні літаючі комахи тільки з'явилися на огіркових кущах, добре діють народні засоби. Можна обробити огірки часниковим настоєм. Його готують з 100 г подрібненого часнику і 500 мл окропу. Рідину настоюють 4 доби. Потім проціджують і розбавляють водою, доводячи об'єм до 10 л. необхідно обприскати цим розчином огірки. Щоб поліпшити ефективність обробки - додайте в нього прилипач.

Для знищення великої кількості білокрилок використовують хімічні препарати. З дорослими особинами боротьбу ведуть інсектицидами Актеллик, Актара або Конфідор Максі.

Вони знищують комах протягом кількох годин. Для знищення личинок і яєчних кладок рослини потрібно побризкати розчином препарату Матч. Бажано чергувати засоби, щоб комахи до них не звикали.

Методи знищення павутинного кліща

Шкідник зимує в ґрунті. Тому навесні перед посівом насіння або пересадкою розсади ділянку перекопують. Павутинні кліщі часто використовують в якості тимчасового притулку бур'янисті рослини, перебираючись з одного куща на інший. бітоксибацилін

Необхідно утримувати ділянку в чистоті, повністю вириваючи всі бур'яни. При появі павутинного кліща ділянку обробляють препаратами-інсектицидами.

Рослини часто оглядають. При виявленні ознак ураження пошкоджені частини видаляють і знищують. Кожен рік місце посадки змінюють, згідно з правилами сівозміни. Добрими попередниками для огірків стануть помідори, капуста, баклажани, перець.

Боротьба з цим шкідником огірків в теплиці починається з створення несприятливих умов для життєдіяльності для нього. Павутинні кліщі люблять тепле і сухе повітря. Тому для боротьби з ним підвищіть показник вологості не більше 60%. Додатково промийте заражені рослини мильним розчином.

Для усунення павутинного кліща застосовують біологічні інсектициди. До них відносять Фітоверм або Бітоксибацилін. Ці препарати не шкодять рослинам і не псують плоди, які ми їмо, знищують тільки шкідників

Як позбутися від попелиці?

матч

Для знищення цього шкідника огірків використовують такі способи:

Попередити появу попелиці на ділянці можна, посадивши між рядами молодих огірочків рослини з сильним запахом. Комаха не виносить запаху гірчиці, м'яти, коріандру, чорнобривців. Захистити від шкідників огірки, що ростуть в теплиці, можна підселенням природних ворогів цієї комахи - сонечок.

У догляді за огірками для зменшення ймовірності зараження шкідниками використовують профілактичні заходи, дотримуються сівозміни та правил агротехніки. Якщо не вдалося уникнути появи комах, необхідно починати боротьбу з ними якомога раніше. Ми допоможемо Вам підібрати відповідні засоби від шкідників огірків. Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*