Шкідники та хвороби сенполій: як боротися з ними?

Шкідники та хвороби сенполій: як боротися з ними?

25 марта 2020

Прекрасні милі квіти абсолютно невибагливі у догляді і добре розмножуються. Однак їх, як і інші кімнатні рослини, можуть вражати хвороби і шкідники. Які хвороби та шкідники можуть з'явитися на фіалку і як з цим боротися – про головні поговоримо у статті.

Хвороби сенполії

Кімнатну фіалку вражають вірусні та грибкові інфекції. Зазвичай вони розвиваються при неправильному догляді – занадто рясному зрошуванні або в результаті впливу холодного повітря. Часто хвороба передається від інших заражених рослин або через необроблений інвентар.

При зараженні борошнистою росою на листках і квітконосах утворюється світлий наліт, що нагадує борошно. Вражений кущ в'яне, слабшає, при відсутності лікування він гине. При перших ознаках хвороби всі уражені частини зрізують. Здорову частину куща обприскують препаратом Фітоспорін-М.

Сіра гниль на сенполії проявляється у вигляді темного нальоту. Інфекція розвивається в прохолодному приміщенні в результаті використання для зрошення холодної води. Щоб врятувати квітку, всі уражені частини куща зрізують. Потім сенполію обробляють препаратом фунгіцидної дії Фундазол.

Недостатній або занадто інтенсивний полив, низька вологість у квартирі, вплив холоду призводять до утворення на листових пластинках сенполії плям і дірок. Листя поступово висихають, а бутони обпадають. Якщо з'явилися такі ознаки, уважно оглядають кущ і нормалізують умови утримання. При необхідності фіалку пересаджують у новий горщик зі свіжим ґрунтом.

фундазолфітоверм-мфітоспорин-м

Як пересадити фіалку (сенполію)

читайте в нашій статті.

Шкідники фіалки

Білокрилка – дрібна літаюча комаха. Вона селиться на тильній стороні листових пластин. Після дотику до зараженого куща в повітря піднімається рій дрібних мошок. Дізнатися про присутність шкідника можна по дрібним світлим плямам, що з'явилися на листі. При сильному зараженні листя жовтіє, а потім обпадає. Якщо комах небагато, кущ обробляють народними засобами. Допомагає мильна вода, настій з квіток деревію і тютюновий пил. Дорослих комах відловлюють за допомогою клейкого листа для горщиків Bros. Якщо ці засоби не допомагають, сенполію обробляють препаратами: Актофіт, Актара або Конфідор Максі.

Попелиця – дрібна комаха з напівпрозорим зеленуватим тілом. Вона живиться соком рослин, залишаючи після себе липкі, солодкуваті виділення. Колонії попелиці і кладки яєць знаходяться на зворотній стороні листя, вершинах пагонів і в бутонах. Заражені частини рослини деформуються і скручуються, покриваються сажистим нальотом. Впоратися з попелицею можна, обробляючи кущ мильною водою, настоєм кропиви, тютюну, полину. Зі спеціальних препаратів добре діють Децис або Фітоверм.

Сенполію часто вирощують любителі домашнього квітникарства. При створенні сприятливих умов і хорошому догляді рослина радує своїм цвітінням кілька разів на рік. Бажаємо вам, щоб на вашому підвіконні був квітучий сад безлічі сортів фіалок.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*