Шкідники цибулі і часнику у вегетативний період

Шкідники цибулі і часнику у вегетативний період

7 июня 2020

Відомо чимало небезпечних шкідників, які не тільки знищують значну частину врожаю цибулі і часнику під час вегетації, але і сильно знижують його якість і збереженість. Одні шкідливі об'єкти шкодять підземним органам цих культур - цибулева муха, цибулева журчалка, цибулевий (корінний) кліщ, стеблова нематода, інші - листю і суцвіттям - цибулевий листоїд, тютюновий (цибулевий) тріпс.

Часто власники присадибних господарств та садових ділянок не проводять жодних захисних заходів, а в результаті вони часто втрачають значну частину врожаю. Трапляється, що він гине повністю.

Боротьба з шкідниками цибулі та часнику

У боротьбі з шкідниками важливо дотримуватися комплексу агротехнічних прийомів. При сівозміні цибулю і часник повертають на колишнє місце не раніше ніж через 3-4 роки. Всі види цибулі і часнику не висаджують поряд, щоб уникнути поширення шкідливих організмів. Добрими попередниками цих культур вважаються огірки і томати. Місце посадки вибирайте на ділянці, яка добре провітрюється.

фітоверм-м

Рекомендуються також для боротьби з шкідниками:

• ранні строки посіву та посадки,

• своєчасні (в період, коли масово з’являються личинки шкідників) міжрядні обробки,

• підгодівлі і помірні поливи, які забезпечують дружне відростання зеленої маси,

• збір і знищення рослинних залишків після збирання врожаю,

• глибока перекопка ґрунту.

Наприклад, кількість цибулевого листоїда, нерідко зимуючого в посадках лілійних, знижує перекопування ґрунту, яке проводять обережно, щоб не пошкодити цибулини квітів. При виявленні цих жуків на квітах їх акуратно збирають і знищують. При високій чисельності шкідника посадки лілій обприскують фітовермом.

Збиток від шкідників (особливо від цибулевої мухи) серйозно знижують, якщо цибульні культури сіють рано: до вильоту шкідників сходи стають міцними.

Ефективні препарати від шкідників цибулі і часнику:

Прованто Вернал (Каліпсо), Витабайт, Цибулева муха

прованто вернал (каліпсо)витабайтцибулева муха

Обов'язковим проводьте за вегетативний сезон 4-5 міжрядних обробок, підтримують верхній шар ґрунту в пухкому стані і перешкоджайте зростанню бур'янів. Важливо використовувати рекомендовані дози добрив і не гнатися за нарощуванням зеленої маси за рахунок азотних або перебору органічних добрив. Для відлякування цибулевої мухи і цибулевої журчалки деякі городники посипають ґрунт репелентними засобами - золою соняшнику або тютюновим пилом, повторюючи цей прийом 2-3 рази щотижня.

Ефективно також мульчування ґрунту поблизу рослин сосновою корою. Рекомендується грядки цибулі або часнику розташовувати по сусідству з посадками моркви: вважається, що фітонциди цибулі відлякують морквяну муху, а фітонциди моркви - цибулеву. При вирощуванні цибулі-ріпки, призначеної для тривалого зберігання, полив припиняють за місяць до збирання.

При використанні зеленої цибулі на перо застосування хімічного методу проти зазначених шкідників небажано. Крім того, багато хто з цих шкідників протягом вегетації рослин ведуть прихований спосіб життя (усередині листя), тому хімічний вплив на них обмежений.

Цибулю і часник прибирайте в суху погоду після формування цибулин, просушіть на ділянці до всихання листя. Після просушування листя обріжте, цибулини прогрійте на повітрі протягом 5-7 діб і укладайте на зберігання. Цибулю-сівок для кращого зберігання можна пересипати сухою крейдою.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*