Співвідношення NPK: що означають цифри на добривах і як зробити вибір?

Співвідношення NPK: що означають цифри на добривах і як зробити вибір?

23 декабря 2022

Різноманітність добрив може збити з пантелику особливо початківців садівників. На етикетках бачимо три числа (наприклад, 15-15-15, 13-40-13 і 30-10-10), а також літери NPK. Чим добрива з різним співвідношенням поживних речовин відрізняються одне від одного? Яке добриво вибрати для різних культур?

Що таке NPK?

Існує шість основних макроелементів, які необхідні рослинам: вуглець, водень, кисень, азот, фосфор та калій. На жаль, у більшості ґрунтів недостатньо поживних речовин, необхідних для оптимального росту рослин. Щоб отримати добрий урожай або рясне цвітіння, необхідно використовувати добрива.

На пакуванні добрива вказана інформація про вміст азоту, фосфору і калію (NPK) у ньому у процентному вмісті.

На прикладі добрив Vilagro розберемося як зробити вибір добрив за вмістом NPK.Комплексне добриво Плантафол (Plantafol) NPK 30-10-10

Для чого рослинам азот, фосфор та калій

Азот (N) сприяє оптимальному зростанню пагонів та листя, роблячи рослини зеленішими.

Чим вище число N, тим більше азоту у добриві. Саме тому більшість добрив для квітів, дерев, винограду та інших культур, яким необхідно швидко набрати зелену масу, мають високий вміст азоту.

Комплексне добриво Плантафол (Plantafol) NPK 30-10-10

• містить 30% азоту,

• сприяє швидкому набору зеленої маси,

• без хлору, без нітратів,

• має ефект прилипача, завдяки чому краще поглинаються корисні речовини.


Фосфор (P) сприяє поділу клітин, створює нові тканини рослин. Допомагає гарному зростанню коренів, стимулює утворення плодів та квітів. Фосфор особливо важливий для коренеплодів. Вибирайте добриво з високим вмістом фосфору для рослин, які квітнуть, а потім утворюють плоди (помідори, огірки, перці, баклажани тощо). Фосфор збільшує цвітіння та покращує врожайність.Комплексне добриво Плантафол (Plantafol) NPK 10-54-10

Комплексне добриво Плантафол (Plantafol) NPK 10-54-10

• містить 54% фосфору,

• допоможе сформувати правильний розвиток кореневої системи, бутонізацію, цвітіння та зав'язь плодів.


Калій (К) допомагає рослині боротися з хворобами та підтримує енергію, дозволяючи їй витримувати екстремальні температури та запобігати хворобам. Рослини з дефіцитом калію можуть мати чахле листя та плоди і бути дуже чутливими до посухи.

Мінеральне добриво Майстер (Master) NPK 3-11-38 Valagro

• містить 38% калію,

• застосовується на етапі дозрівання плодів або для пишного цвітіння (для троянд та інших квітучих),

• покращує товарний вид продукції, стимулює активне цвітіння, підвищує врожайність.

У складі добрив ТМ Valagro, кМінеральне добриво Майстер (Master) NPK 3-11-38 Valagroрім азоту, фосфору та калію, є всі ключові поживні речовини, необхідні для загального здоров'я рослин.

Кальцій (Ca) покращує загальну життєздатність рослин та сприяє зростанню молодих пагонів та коренів.

Магній (Mg) регулює поглинання поживних речовин, сприяє утворенню насіння та надає листям темно-зеленого кольору, що важливо для ефективного фотосинтезу.

Сірка (S) підтримує темно-зелений колір, стимулюючи активне зростання рослин. Існують також інші елементи, які необхідні рослинам. Оскільки вони потрібні у менших кількостях, їх називають мікроелементами. До них відносяться бор, хлор, мідь, залізо, марганець, молібден, нікель та цинк.

І головне – будьте уважні при виборі добрив, щоб не натрапити на шахраїв та не купити підробку. Як відрізнити справжні добрива від підробки – про це ми писали у нашій статті.

Сподіваємося, тепер вам буде простіше вибрати комплексні добрива NPK.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*