Сучасні гербіциди: як використовувати

Сучасні гербіциди: як використовувати

5 апреля 2023

Про гербіциди можна почути багато страшилок. Але чи варто їх боятися насправді? У статті розповімо про сучасні гербіциди, як правильно їх використовувати та які помилки найчастіше роблять дачники через неуважність.

Насамперед, хочемо вас застерегти від покупки будь-яких засобів захисту рослин у сумнівних місцях. Тільки спеціалізовані магазини гарантують вам справжність препарату.

Незважаючи на великий вибір гербіцидів, складно знайти засіб, який би знищив відразу всі злісні бур'яни. Антисапа, Гезагард, Пермаклін Ліквід (Зенкор) - ефективні гербіциди, які знищать дводольні та злакові бур'яни. Кожен з цих препаратів має вибіркову (селективну) дію. Тобто використовуються на конкретних культурах, не пошкоджуючи саму культуру, а лише пригнічуючи небажані бур'яни.

АнтисапаГезагардгербіцид Пермаклін Ліквід (Зенкор)


Як правильно використовувати гербіциди

Поширені помилки під час роботи з гербіцидами

1. Неправильний підбір препарату

Існує велика кількість гербіцидів. Вони діляться на препарати суцільної та вибіркової дії. Перші знищують всю рослинність, другі впливають лише на певні рослини. Читайте інструкцію та використовуйте гербіцид лише там, де рекомендовано.

2. Неправильне розведення препарату

Перед приготуванням робочого розчину вивчіть інструкцію та рекомендовані пропорції. Не варто перевищувати обсяг робочого розчину, який вказаний в інструкції, оскільки це може призвести до зниження рівня надходження діючої речовини в бур'яни.

3. Неправильно вибраний час для обробки

Найефективніше робити обробку навесні або в червні: у цей час у бур'янів спостерігається найактивніший рух соку, а значить, гербіцид максимально швидко пошириться по всіх частинах рослин.

4. Обробка в погану погоду

Не рекомендується проводити обробку по мокрим від роси або після дощу рослинам. Волога знижує концентрацію розчину. Також після застосування гербіциду не повинно бути дощу хоча б один день. Не використовуйте гербіциди у вітряну погоду. За жаркої посушливої погоди обробку проводьте вранці або ввечері. У сильну посуху обприскування гербіцидами робити не рекомендується.

5. Повторне застосування препарату без потреби

Після використання більшості гербіцидів помітний ефект спостерігається за тиждень, а повністю бур'яни гинуть протягом місяця. Іноді дачники роблять поспішний висновок, що препарат не спрацював і проводять обробку повторно. Такий підхід тільки завдасть шкоди ґрунту.

Більше читайте у статті "Чому не діють засоби захисту рослин?"

Дотримуйтесь рекомендацій виробників, уважно читайте інструкції, і нехай усі гербіциди приносять вашій ділянці лише користь.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*