Трипси на рослинах: як боротися?

Трипси на рослинах: як боротися?

13 ноября 2019

Трипс - мабуть самий поширений шкідник городніх, декоративних культур та кімнатних рослин. Не існує такої рослини, де б не харчувалася ця комаха. Трипси переносять віруси, висмоктують всі соки з квіток, листя і плодів рослин - садових і кімнатних. Вони можуть з'явитися тільки на одній рослині у вашому квітнику, і тому виявити їх перші осередки буває важко.

Як визначити, що рослина уражена трипсами?

Спочатку на рослині з'являються плями - жовті або знебарвлені - та смуги, які поступово зливаються. Тканина, пошкоджена трипсом, відмирає, листя в'яне та обсипається. Також і квітки - втрачають декоративність та передчасно опадають.
Але головне, чим небезпечні трипси - вони переносники дуже небезпечних захворювань рослин і більшість з них ушкоджують майже всі кімнатні рослини.

Способи боротьби з трипсами

Трипси стійкі шкіднки, які розмножуються дуже швидко. Наприклад, в кімнатних умовах, вони на це мають оптимальні умови і подвоюють свою чисельність вже на 5-6 день.
Якщо ви на рослинах виявили трипси, негайно огляньте рослини, що стоять поруч. Трипси легко могли перебратися і на них. Є можливість - ізолюйте уражені рослини від здорових, але переносьте їх акуратно. Лічинки трипсів та дорослі комахи можуть впасти з листя та будуть довго чекати моменту, аби оселитися на здорових рослинах.
Ретельно очистіть місце, де стояли рослини, ураджені трипсами, як мінімум приберіть верхній шар ґрунту в горщиках, а краще за все - утилізуйте його та купіть новий чистий ґрунт для рослин. Ураджені рослини перед обробкою помийте під душем.

Ефективні препарати від трипсів

Фітоверм: розчиніть ампулу в 1 літрі води, та обприскайте уражену рослину, потім накрийте пакетом на добу.
Актеллік: розчиніть ампулу в 6-8 літрах води та обприскайте уражену рослину, потім накрийте пакетом на добу.
Конфідор Максі: має довгостроковий період дії та підтримує в рослинах додаткову стйкіть до захворювань. Цим препаратом проливають субстрат, в якому знаходяться заражені трипсою рослини.
Актара: кімнатну рослину обприскайте розчином Актари, притримуючись інструкції на упаковці, також проливайте грунтову суміш. Процедуру проведіть 2-4 рази через кожні 10-12 днів.

фітовермактелікконфідорактара

Профілактика трипса в домашніх умовах

Це не складно. Кращим засобом профілактики є регулярний огляд рослини - ретельно оглядайте квітки і листя (особливо їх нижню сторону). Трипси люблять надмірно сухе повітря в приміщенні - тому обприскуйте і поливайте регулярно рослини, особливо влітку і взимку, в період коли приміщення опалюються, щоб підвищити вологість повітря.


Сподіваємося, що тепер ви зможете боротися з трипсом на кімнатних рослинах більш ефективно за допомогою надійних препаратів, позбудетеся від проблеми і будете отримувати насолоду від улюблених рослин!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*