Укриття троянд на зиму

Укриття троянд на зиму

9 сентября 2019

Сортові троянди, як відомо, рослини теплолюбні, тому в зиму їх треба вкривати. Але як і коли? На цю тему існує чимало суперечок і величезна кількість варіантів. А який вибрати?

Коли вкривати троянди на зиму?

Зазвичай радять: «Остаточно вкривати троянди треба після настання стійких мінусових температур, коли верхній шар ґрунту промерзне». І піди вгадай, настали вже стійкі температури або ще буде потепління? Може, почекати? А раптом сильні морози? Тому не варто орієнтуватися на термометр.

Але ось що реально треба враховувати – це опади. Після дощів вкривати троянди небажано, у вологому середовищі великий ризик зараження різними хворобами. Дочекайтеся сухої погоди.

Коли вкривати троянди в північній частині України

Все дуже просто: треба вкривати троянди в кінці жовтня – початку листопада. Це стосується самого надійного способу, про який нижче. Троянди спокійно витримують короткочасне зниження температури до -15 °С, а в цей час у північній смузі таких морозів ще не буває, так що нічого страшного з ними не трапиться. І відлиги теж не стануть перешкодою.

Укриття троянд на зиму в середній смузі Україниукриття троянд на зиму

Тут можна орієнтуватися на температуру – треба встигнути до того, як похолодає до -15 °С. І, можливо не має сенсу чекати кінця жовтня – якщо починаються морози, значить пора. Саме таким рекомендаціям варто слідувати садівникам, якщо виникає питання як і коли вкривати троянди на зиму.

Зимове укриття троянд у південних регіонах України

Якщо у вашому регіоні взимку не буває холодніше -10 °С, укриття троянд не потрібно.

Що робити з трояндами перед укриттям

Це було б занадто просто – приїхати на дачу, швиденько укрити кущі і відпочивати. Троянди – примхливі рослини, їм треба приділити максимум уваги. І до укриття їх треба підготувати.

Обірвати листя. Це важливо, тому що під час відлиг (вони трапляються навіть взимку) листя почнуть пріти і моментально стануть розсадником хвороб.

Обривати листя починають у вересні-жовтні. Краще в два прийоми – спочатку в нижній частині кущів, через тиждень – у верхній. Так рослини менше відчувають стрес. Якщо немає такої можливості, можна видалити всі листи за один прийом.

І, до речі, їх краще обрізати ножицями – так рослини менше травмируются. А якщо обриваєте – робіть це акуратно, щоб не було задирів на пагонах.

Обробити від хвороб. Перед укриттям троянди (без листя) потрібно обробити розчином залізного купоросу (3 %) – така обробка захистить кущі від грибних хвороб.соснова кора

Пригнути до землі. Багато дачників перед укриттям просто обрізають свої троянди, щоб не мучитися з пригибанням гілок. Але досвідчені розоводи не радять це робити – досвід показує, що тільки обрізані кущі зимують гірше. Так що правильний варіант – пригинати.

Пригнути пагони треба до настання заморозків – у холодну погоду вони погано гнуться і ламаються. Починати краще в перших числах жовтня, поступово, щоб пагони не зламалися і поступово звикли до горизонтального положення. Технологія проста: пагони зв'язують у невеликі пучки синтетичної мотузкою (щоб не згнила взимку) і пришпилюють до землі металевими скобами: спочатку несильно, потім їх встромляють трохи глибше, через кілька днів ще глибше і так до тих пір, поки пучок гілок не опиниться біля самої землі.

У тому місці, де пагони будуть стикатися зі скобою, пучок краще обмотати капроновими панчохами або підкласти шматочки пінопласту – щоб дріт не травмувала пагони. А під самі пагони бажано покласти соснову кору, щоб стебла не лежали на мокрій землі.

Як правильно вкривати троянди на зиму

Існує маса різних способів, але найкраще себе зарекомендували два варіанти.укривне агроволокно

1. Біле агроволокно. Цей спосіб хороший тим, що під ним троянди не замерзнуть, але найголовніше – не зіпріють під час відлиг. Так що можна сміливо вкривати кущі вже в кінці жовтня.

Спершу достатньо одного шару. А раптом будуть сильні морози – укрийте троянди ще 1 - 2 шарами агороволокна (в залежності від щільності). Багато квітникарів-аматорів ставлять поверх кущів металеві дуги і вже на них накидають агроволокно. Але це клопітно, та й дуги треба десь знайти.  Тому можна абсолютно спокійно укладати його прямо поверх кущів, притиснувши краю чимось важким, наприклад, цеглою.

2. Сосновою корою. Це спосіб для ледачих - він дуже простий. Все, що треба - в центр пригнутих до землі пагонів насипати соснову кору висотою 15 - 20 см. Якщо зима буде сніжна, кущ перезимує повністю.  Якщо вдарять морози по голій землі, пригнуті пагони можуть постраждати, але кущі не замерзнуть - навесні з бруньок відростуть нові стебла. Навесні кору треба відгребти якомога раніше, інакше пагони під ними можуть зіпріти.

Найпопулярніші питання про зимівлю, які нам задають.

Чи впливає місце посадки троянд на зимостійкість?

Впливає, і дуже сильно.  Перше, що потрібно засвоїти: не можна садити троянди в низині. У розарії не повинна застоюватися вода ні восени, ні навесні, тому що найстрашніше для троянд - тривале перебування в холодній воді.

Ще важливо, щоб місце було захищене від зимових вітрів. Вони легко здувають сніг, оголюючи кущі. А адже саме сніг - краще для них укриття! Тому візьміть собі за правило садити троянди в захищеному місці.

Коли закінчувати удобрювати троянди восени?

Чим краще ви годуєте свої троянди, тим краще вони зимують - ослабленим рослинам важко вижити в суворих умовах. Але тут важливо вчасно зупинитися!укриття троянд

Останню підгодівлю органікою (компостом або перегноєм) потрібно зробити на початку серпня. Якщо пізніше - почнуть рости нові пагони, які не встигнуть визріти до кінця сезону і однозначно не перезимують. Але при цьому відберуть у рослини сили. До речі, часто радять вносити азотні добрива не пізніше 15 липня, але це знову ж таки залежить від регіону. У середній смузі нерідко трапляється затяжна тепла осінь, тому початок серпня - оптимальний термін.

Через 2 тижні після внесення органіки підгодуйте троянди фосфоритним борошном. А ще через тиждень - сульфатом калію.

В середені вересня трояндам дають останню підкормку калійно-магнієвих добривом. На цьому все. Разом з останньою підгодівлею роблять останній полив.

Бажаємо вам насолоджуватися красою ваших троянд багато років.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*