Вибір насіння

Вибір насіння

28 декабря 2020

Запорукою успіху і отримання якісного, щедрого врожаю є те, яке насіння було використано при посіві. І тут існує кілька нюансів, від яких і залежить цей успіх.

Як вибрати якісне насіння

1. Сорт насіння. Зараз існує безліч сортів кожного виду сільськогосподарських культур, адаптованих до кліматичних умов України. Тому першим кроком є з'ясування, які культури (або гібриди) є придатними для вашої місцевості. Багато агротехніків радять використовувати саме гібриди F1 - рослини, чия врожайність і стійкість до різних захворювань істотно вище, ніж у «батьківських» культур.


2. Необхідно дуже ретельно поставитися до того, у кого ви купуєте насіння. Їх якість часто прямо пропорційно тому, як довго компанія-виробник знаходиться на сільськогосподарському ринку і наскільки добре вона встигла себе зарекомендувати. Чим більше добра репутація у такої компанії - тим менше шансів, що вам попадеться неякісне або зовсім зіпсоване насіння.


3. Підготовка обраного насіння до посадки. Не всі знають, що готове насіння навіть найвищої якості перед посівом потрібно обробити регулятором росту рослин. Це підвищить стійкість до хвороб, прискорить проростання насіння і збільшить врожайність.
Одним словом - дозволить уникнути безлічі проблем в майбутньому, коли рослини вже почнуть сходити.

Кращі регулятори росту рослин:

Епін Максі, Циркон, Бутон

Епін МаксіЦирконБутон


Найбільшу схожість має велике, крупне, насіння, але, найчастіше, використовуються і «середні», і дрібні фракції насіння. При покупці якісного насіння ви отримуєте насіння однієї «фракції» - тобто приблизно рівне за вагою та розміром, що забезпечує рівномірні, добрі сходи.


Ще один нюанс - на гібридних сортах «першого покоління» стоїть маркування F1. Це насіння, як говорилося вище, має більшу схожість, скоростиглість і врожайність.


Переваги гібридного насіння F1 - читайте в статті.


Максимальний обсяг інформації вказується безпосередньо на упаковці: це сорт і інформація про гибридности насіння, номер партії, ступінь схожості (посівні та сортові якості), назва компанії-виробника, її контакти і термін реалізації насіння. В принципі, всіх цих відомостей цілком достатньо для того, щоб вибрати краще насіння і насолоджуватися результатом.
Бажаємо вам доброго здоров'я і хороших урожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*