Використання гідрогелю при вирощуванні розсади

Використання гідрогелю при вирощуванні розсади

17 марта 2019

Гідрогель - це екологічно чистий матеріал, який не тільки стимулює ріст рослин, але і робить позитивний вплив на якість ґрунту. Області застосування гідрогелю дуже широкі: він застосовується в садівництві та городництві, в кімнатному рослинництві, для транспортування, пересадки і зберігання рослин.  Як вибрати і застосовувати гідрогель для цих цілей ми писали в нашій статті. А сьогодні роскажемо

Як застосовувати гідрогель для вирощування розсади і пророщування насіння

Використання гідрогелю при вирощуванні розсади дозволяє отримати чудові сіянці. В процесі розвитку рослина повинна бути повністю забезпечена всіма поживними речовинами. Добре підготовлений грунт, освітлене місце і, головне - правильний полив. Саме волога може бути як другом для молодих сходів, так і стати причиною загнивання кореневої системи, що призведе до загибелі розсади. Уникнути подібних ситуацій допоможе використання полімерного матеріалу, який має унікальну здатністю вбирати і утримувати для росту рослин необхідну кількість води в грунті – це гідрогель.gidrogel-dlya-rassady-3

Гідрогель використовують і в якості посадкового грунту, і як добавку в субстрат, яка буде утримувати вологу та служити своєрідним резервуаром з водою. Використоавуючи гідрогель при вирощуванні розсади, ви можете не турбуватися  про поливи та живлення молодих паростків. Гідрогель буде поглинати вологу та добрива, які ви будете вносити та подавати рослинам харчування у необхідній мірі – не менше і не більше. Це ідеальний матеріал, який дасть вам можливість значно скоротити догляд за розсадою та зменшити стрес при пересадці у відкритий грунт. Які добрива для розсади використовувати – читайте у нашій статті.

Гідрогель нагадує собою невеликі кульки, схожі на бісер. Додайте води, гідрогель почне набухати, після чого він готовий для використання. Якщо ви ще не знайомі з гідрогелем – розглянемо його переваги та особливості і ви зрозумієте, що використовувати гідрогель все ж таки варто.

Переваги застосування гідрогелю:

Крім того, віддаючи вологу рослинам, гранули гідрогелю зменшуються в об'ємі, а при поливі їх розмір знову збільшується і вони розсовують частки грунту. В результаті виникає ефект насоса, завдяки якому грунт добре забезпечується повітрям.

Врахуйте наступні особливості гідрогелю:


Притримуючись усіх вищеописаних правил, кожен городник має шанси отримати чудову здорову розсаду.

Як використовувати гідрогель?

Спосіб №1. Насіння засипте в підготовлену желеподібну масу. Для цього гранули гідрогелю попередньо замочіть. Після набухання протріть їх через сито або подрібніть блендером до однородної маси. Далі в посадочні ємності вистеліть до 3 см гідрогелю та на нього злегка вдавлюючи, викладайте насіння. Також отриману масу можна порізати на великі частини, після чого викласти на нього насіннєвий матеріал. Не заглиблюйте насіння дуже сильно, воно може позбутися доступу кисню, а це погано позначиться на якості та кількості сходів. Для створення мікроклімату ємності з насінням накрийте поліетиленовою плівкою. Один раз в день покриття знімайте, воно провітриться та видалиться конденсат.gidrogel-dlya-rassady-4

Спосіб №2. Цей спосіб використовується для утримання вологи в субстраті. Візьміть 3-4 частини посадкового грунту, додайте в нього одну частину гідрогелю та готову суміш засипте у ємності для розсади. 

Спосіб №3. При висадці розсади у відкритий грунт гідрогель використовую комбінованим способом. Зануріть кореневу систему в розчинений гідрогель, потім молоду розсаду висадіть у лунки. Це зменшить стрес при пересадці та забезпечить рослини вологою у перші дні після пересадки.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*