Вирощування винограду для початківців

Вирощування винограду для початківців

30 марта 2023

Вирощування винограду справа широко поширена. Найголовніше, потрібно вибрати відповідний сорт винограду, який і взимку не вимерзне, і встигне дозріти. Якщо вирощування винограду для вас справа нова, ми дамо кілька порад у цій статті.

Вибір районованих сортів винограду

Отримати хороший урожай можна тільки використовуючи якісний районований посадковий матеріал. Хороші саджанці винограду для України можна отримати лише зі спеціалізованих розплідників.

Кращі сорти винограду

Лівія – суперранній столовий рожевий виноград, Надія АЗОС – зимостійкий ранньоосінній сорт із темно-синіми ягодами, Віктор – один із преміум ранніх сортів винограду.

виноград Лівіявиноград Надія АЗОСвиноград Віктор

Виробник цих сортів винограду – Декоплант – провідний розплідник саджанців плодово-ягідних культур та троянд. Посадковий матеріал відповідає всім параметрам європейської якості.

Місце для посадки винограду

Виноградник закладається на десятки років, тому одразу обирайте місце, звідки лозу не доведеться переносити.

Для цього місце має бути:

Відповідні умови для вирощування винограду - з південного боку будівель та огорож, на пагорбах або схилах.

Технологія посадки винограду

Братися до посадок краще навесні, після прогріву ґрунту або восени до заморозків.органічне добриво для винограду Стимул Natural

Викопайте яму глибиною та шириною по 75-80 см. Розділіть вийнятий ґрунт – окремо верхній родючий шар, окремо середній та нижній. На саме дно помістіть дренаж із керамзиту. Верхній живильний шар ґрунту змішайте з суперфосфатом (100-150 г) і засипте цю суміш у яму, щоб до країв залишилося 25-30 см.

Щоб підвищити стійкість рослин та активізувати корисні мікроорганізми у ґрунті, рекомендуємо перед посадкою до кожної ямки додати органічне добриво для винограду Стимул Natural.

Посадка винограду відносно проста, якщо ви придбали якісні саджанці із закритою кореневою системою:

При установці саджанця слідкуйте, щоб нижня брунька, з якої формується найперший пагон, була заглиблена в ґрунт на 8-15 см. Якщо саджанець занадто довгий і встановити його відповідно до таких рекомендацій складно, розташуйте його в ямі похило. Після посадки виноград обріжте на 2-3 бруньки. Саме на їх основі надалі формуватиметься лоза.

Догляд за виноградом

Виноград, в принципі, не дуже вибагливий. Більш-менш укорінившись, він добре переносить нестачу вологи та перепади температур. Небезпеку для нього становлять шкідники та хвороби, особливо оїдіум винограду. Про цю проблему докладніше тут: "Оїдіум винограду (справжня борошниста роса) - чим лікувати?"

Уважно стежте за станом лози, оглядайте її. Якщо з'явилися якісь зміни: колір і стан листя, опадання зав'язі та ягід, то виноград відчуває дефіцит макро- та мікроелементів. Як зрозуміти чого лозі не вистачає - читайте у статті "Проблеми у харчуванні виноградної лози, або чого не вистачає винограду?"

Якщо ви правильно зробили посадкову яму, внесли до неї всі необхідні поживні елементи та добрива, до наступного сезону виноград не треба додатково підживлювати і ви отримаєте гарний здоровий урожай.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*