Вишня - правильна посадка і догляд

Вишня - правильна посадка і догляд

6 января 2020

Який український садок без вишні? Здається, що вона легко росте в кожному саду. Але, насправді, культура ця не така проста, і багатьом її вирощування дається із зусиллям. А може бути все не так і складно? Може, ви просто не знаєте точно, що їй потрібно? Будемо знайомитися з вишнею ближче. Адже вона гідна рости на кожній садовій ділянці - надзвичайно корисна і ненав'язливо красива, а без вишневих компотів і літо - не літо!

Посадка вишні в саду

На півдні України до вишні нерідко відносяться як до абсолютно безпроблемної культури - прикопав і чекай врожаю. Щоб рослина гармонійно розвивалася і добре плодоносила в більш прохолодних регіонах, необхідно знати деякі секрети посадки вишні.

Трохи про сорти вишні

Вишня асоціюється у нас з невеликою ягодою темно-вишневого кольору, але селекція даної культури зробила крок істотно вперед. Сьогодні можна зустріти вишню з блідо-червоними, з класично червоними і практично чорними ягодами.

Це можуть бути округлі плоди, напівкруглі або серцеподібні. Дуже важливо, що в характеристику сортів входить опис стійкості до тих чи інших захворювань. І, звичайно ж, необхідність запилювачів.

Самі популярні сорти вишні – Шоколадниця, Тургенівка, Мелітопольська, Чудо-вишня.

вишня шоколадницявишня тургенівкавишня мелітопольськавишня чудо-вишня

Вибір місця для посадки вишні

Про місце посадки вишні необхідно подумати заздалегідь. Важливо, щоб воно було світлим і добре провітрюваним. Але не в низині - вишня не любить ні застою повітря, ні вогкості «в ногах».

Відстань між деревами має становити не менше 3 метрів, щоб крона добре висвітлювалася і вільно дихала. Відстань від огорожі - 2 метри.

Якщо ви висаджуєте не самоплідний сорт вишні, а сорт, яких перехресно запилюється, не обов'язково запилювачі садити в ряд з основним деревом. На відстані до 50 м вони цілком успішно перепилюються. Підбирайте їм місце там, де зручно.

Вибір саджанців вишні

Успіх вирощування будь-якого дерева починається з вибору хорошого саджанця. Вибираючи сорт вишні, не варто покладатися на удачу. Уважно вивчіть сортові особливості пропонованого асортименту, переконайтеся, що сорт є районований. Відразу ж підберіть рослини для перехресного запилення.

Сумісність плодових дерев і ягідних культур

читайте в нашій статті.

Коли краще посадити вишню?вапно гашене

Посадку саджанця на півдні України можна проводити і навесні, і восени. Зими тут м'які, рослини продовжують нарощувати кореневу до глибокої осені, а потім і з ранньої весни. Однак, якщо весна видалася ранньою і відразу з високими температурами, це може ускладнити приживлюваність деревця при посадці навесні і в рази збільшить необхідну йому увагу (як мінімум, будуть потрібні часті поливи).

В інших же кліматичних умовах посадку рекомендується проводити навесні. Особливо там, де зими морозні й малосніжні, з частими відлигами і примхливими поворотними заморозками. Але посадкову яму можна приготувати заздалегідь, з осені. Якщо необхідно - провапнувати ґрунт, вишня не любить кислих ґрунтів, і додати піску. При потребі влаштувати дренаж, закласти добрива. Розмір ями зазвичай шириною 80 см, глибиною 50-60 см.

Як правильно посадити саджанець вишні?

Висаджуючи саджанець, необхідно не заглибити його кореневу шийку - вона повинна залишитися на рівні землі. Вишня погано реагує на заглиблену посадку. Коріння рівномірно розкласти в сторони, щоб воно не загиналося (для цього треба насипати землю в посадкову яму конусом, розклавши коріння по колу).

Щоб зміцнити деревце і допомогти сформувати йому рівний стовбур, при посадці в яму відразу вбивають кілок, щоб потім не травмувати кореневу систему. Саджанець по відношенню до опори розташовують з північного боку.  Після посадки мульчують пристовбурні кола сосновою корою.

Догляд за вишнею

У перший вегетаційний період після посадки молоде дерево потребує регулярних поливів, мульчування, огляди на предмет хвороб, шкідників і рівномірного розвитку.

Буває, що в силу погодних умов саджанцю не вистачає поживних елементів. Але зазвичай це легко поправити внесенням добрив та додатковими поливами, і рослина почне повноцінно розвиватися.соснова кора

Чи потрібно удобрювати дорослу вишню? Вишня не дуже вимоглива до добрив, але її треба періодично підгодовувати. Зазвичай підгодівлі проводять, коли рослина починає плодоносити. Органіку вносять один раз в декілька років. Фосфор і калій - в осінні терміни. Азотні добрива, якщо дерево в них потребує - навесні.

Основні захворювання вишні - моніліальний опік, клястероспоріоз, коккомикоз. До основних шкідників можна віднести: тлю, бурого плодового кліща, вишневу муху, слизового вишневого пильщика і цілий ряд жуків-листоїдів.

Як боротися зі шкідниками та хворобами вишні

читайте в нашій статті.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*