Виснажлива спека – як спасти городину?

Виснажлива спека – як спасти городину?

6 июля 2020

Аномалії погоди 2020 року тривають небувалою спекою. Температура повітря тримається на високому рівні. Сильна посуха, відсутність опадів у багатьох регіонах України, вже серйозно нашкодила садівникам і городникам.

Стрімко достигають ягоди – цього літа полуниця, суниця і малина дозріли практично одночасно, обсипається або всихає на кущах червона і чорна смородина. У великих містах вигорають газони, обсипають листя дерева і просто плавиться асфальт. Б'ють на сполох і садівники-городники.

Як врятувати урожай в жарку погоду?

Крім, мабуть, грамотної агротехніки допомогти рослинам ми не можемо нічим.

  1. Правильно поливайте город.
  2. Підживлення городу в спеку.
  3. Мульчуйте.
  4. Затінюйте.
  5. Попередьте розвиток фітофтори.

Правила поливу, зволоження та збереження води

шланги поливочні

В першу чергу необхідно забезпечити рослини достатньою кількістю води і постаратися зберегти цю воду. Полита рослина легше протистоїть і високій температурі повітря, і його низької вологості.

Як визначити, достатньо политі рослини чи ні? Для прикладу розглянемо полив огірків.

Рослини все показують самі. Перша видима ознака – зовнішній вигляд листя.

У добре политих рослин листя повністю розгорнуті - краї не загнуті ні на верхній стороні, ні підігнуті до нижньої сторони. Листя не мляві і зморщені, а пружні і гладкі. Колір листя не темно-зелений і тьмяний і не жовтувато-зелений, блідий, а смарагдово-зелений, яскравий.

Для поливу рослин використовуйте шланги. Зверніть увагу на шланг, що сочиться – це найкраща альтернатива звичайному і крапельному поливу.

Як правильно поливати город?

Друга видима ознака достатньої зволоженості – кількість і ступінь розвитку зав'язей. Якщо ви бачите, що наявні зав'язі розвиваються рівномірно, не жовтіють, не опадають, значить, води рослині досить. А якщо з'являються жовті зав'язі, огірки наливаються повільно, а зеленці на смак гірчать – рослини страждають від нестачі води.

сітка затінююча

Також зверніть увагу і на підживлення, адже на одній воді рослинам довго не прожити. У сонячну, теплу погоду добрива засвоюються швидше, тому підживлення проводите 1 раз в 7-10 днів, а в похмуру прохолодну і дощову погоду засвоєння добрив йде повільно, тому годувати рослини потрібно рідше 1 раз в 10-14 днів.

Мульчування

Укладений в міжряддях товстий шар мульчі не дасть ґрунту перегрітися і збереже вологу біля коріння. Мульчування сосновою корою добре діє укупі з поливами і затіненням.  І ще потрібно враховувати: чим товще шар мульчуючого матеріалу, тим ефективніше захист ґрунту від пересихання.

Чим затінити грядки?

Немає сенсу затіняти весь город, захистити потрібно лише грядки з ніжними або молодими рослинами, які легко можуть отримати опіки.

Як затінення можна використовувати агроволокно або спеціальну захисну сітку. Ці матеріали хороші тим, що м'яко розсіюють сонячні промені, не перешкоджаючи циркуляції повітря.

В умовах високих температур і низької вологості рослини може вразити фітофтора, якій під силу за кілька тижнів повністю знищити врожай. Як допомогти рослинам?хлокорись міді

Насамперед важливо підвищити імунітет рослин. Для цього підгодуйте городину (томати, огірки, картоплю, баклажани та інше) суперфосфатом і сульфатом калію: по 2 ст. ложки на 10 л води. Норма витрати - 1 - 1,5 л на кущ. Хороший ефект дає позакореневе (по листю) підгодівля розчином борної кислоти: 1 чайна ложка на 10 л води.  Норма - 1 л на 1 кв.  м.

Але що робити, якщо рослини вже захворіли? Класичний варіант від фітофтори: обробити рослини хлорокиссю міді (Хом) - 40 г на 10 л води.

Як боротися з фітофторою на томатах?

Скільки ще протримається виснажлива спека, невідомо. В умовах такої високої температури працювати в саду дуже важко, але, приклавши всі зусилля для полегшення життя нашим рослинам, ми зможемо насолодитися їх щедрою вдячністю.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*