Як боротися з чорною ніжкою розсади?

Як боротися з чорною ніжкою розсади?

29 декабря 2019

Чорна ніжка вражає розсаду капусти та інші хрестоцвітні овочеві культури. З'являється вона зненацька та поширюється дуже швидко на інші рослини. Це пов'язано з тим, що чорна ніжка - захворювання грибкове, тому боротьба з нею повинна провестись негайно. Як це зробити?

Чорна ніжка вражає овочеві культури ще на стадії паростків з насіння або рослин, які ми вирощуємо розсадним способом. Викликається вона грибками, які є типовими ґрунтовими організмами, що живуть в ґрунті та пошируються між рослинами на рівні коренів, обумовлюючи тим самим появу новеньких осередків захворювання.

Збудники чорної ніжки зберігаються в ґрунті на рослинних рештках і на насінні. Тому, по-перше, купуйте тільки хороше якісне насіння для розсади.

Найбільший збиток чорна ніжка завдає овочевим культурам, вражаючи розсаду цвітної і білокачанної капусти, редису, кольрабі та іншим представникам капустяних. Хвороба проявляється дуже рано окремими вогнищами - стебло ураженої рослини біля кореневої шийки сильно тоншає і темніє.

Як боротися з чорною ніжкою на розсаді?торф'яні горщики

Якщо з'явилася чорна ніжка на розсаді, вживайте заходів негайно, тому що далі буде загнивати коренева шийка. Як визначити перші ознаки захворювання? Рослини пригнічені, легко висмикуються з ґрунту. Хвороба може призвести до масової загибелі всієї розсади. Низька температура, надмірне зволоження ґрунту, погане освітлення, густа посадка, відсутність вентиляції і пізня пікіровка розсади - головні причини виникнення чорної ніжки.

Найсильніше захворювання розвивається на кислому ґрунті. Для попередження ураження розсади чорної ніжки необхідно правильно за нею доглядати і починати цю боротьбу треба задовго до посіву насіння.

1. Використовуйте для розсади тільки хороший ґрунт для розсади.

Яким повинен бути ґрунт для розсади

читайте в нашій статті.

2. В момент пікіровки та після неї не робіть загущені посадки, уникайте підвищених температур та вологості повітря.колоїдна сірка

3. Перед посівом насіння в грунт та перед пікіровкою розсади для профілактики чорної ніжки внесіть колоїдну сірку - 5 г на 1 м2.

4. Обов'язково провітрюйте парнички і теплички для розсади.

5. Якщо з'явились хворі рослини - видаляйте їх негайно разом з ґрунтом.

Перед висадкою розсади в ґрунт проведіть її ретельне вибракування, видаляючи всі хворі рослини. Розсаду, яка вирощується в торф'яних горщиках, чорна ніжка практично не вражає - це факт.

Як вибрати і як використовувати торф'яні горщики для розсади

читайте тут.

Тому вирощуйте розсаду овочевих культур в торф'яних горщиках, касетах або стаканчиках для розсади. Тоді ви не відчуєте почуття розчарування, отримаєте здорову міцну розсаду та будете мати хороший урожай.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*