Як, для чого і коли застосовувати курячий послід?

16 сентября 2019
Курячий послід дуже справедливо вважається дуже цінним органічним добривом. Правильне використання посліду гарантує отримання екологічно чистого та високого врожаю. Але треба знати як використовувати курячий послід в саду та на городі.
Користь курячого посліду
Вирощуючи рослини, неможливо обійтись без добрив. Якщо вони іх не вносити або вносити неуміло, у рослин помітно зменшиться розмір листя та квіток, інтенсивність забарвлення буде поганою, слабкішою стане коренева система і, як результат - урожаї будут слабкими.
Грунт з часом втрачає поживні речовини, вони вимиваються водою, тому для стабільних хороших урожаїв потрібно систематично поповнювати його запасами поживних речовин.
Курячий послід - одне з найбільш цінних швидкодіючих органічних добрив за змістом корисних речовин та за хорошою їх доступністтю для рослин. Курячий послід за своїми якостями перевершує майже усі органічні добрива.
В курячому посліді міститься більше фосфору, азоту, калію і сірки, ніж у посліді корів чи свиней. По дії на врожйність городини, курячий послід перевершує гній в кілька разів, відповідно і вносити його можна набагато менше, ніж гною.
Одна з головних переваг добрив на основі курячого посліду - це те, що він повільно розкладається і вимивається, залишаючись в грунті до 3 років. Якщо правильно вносити курячий послід, ґрунт стане більш рихлим, вологоємким та добре збагатиться необхідними поживними речовинами. Рослини отримають додаткове харчування, будуть значно швидше розвиватися, стануть менш сприятливими до хвороб та атак шкідників, з'явиться можливість збирати урожаї в більшому обсязі і раніше.
Після внесення добрива на основі курячого посліду перші результати цього підживлення буде видно вже через тиждень.
За своїм хімічним складом курячий послід належить до азотно-фосфорних добрив і його застосування повинно поєднуватися з додатковим внесенням у ґрунт калійних добрив (особливо під картоплю та моркву).
Як застосовувати курячий послід
З-за високого вмісту сечової кислоти курячий послід в чистому вигляді використовувати не рекомендується. А для поліпшеня складу та якості грунту в саду та на городі застосовують готове гранульоване добриво з курячого посліду.
Рідке добриво з курячого посліду
Таке добриво готуйте наступним чином. В ємність, яку можна накрити кришкою, засипте курячий послід та залтийте водою 1:1. Залиште розчин у теплому приміщенні днів на 6-7, а щоб поліпшити процес бродіння, щодна рідину перемішуйте. Перед застосуванням розведіть це добриво водою на 1 літр добрива додайте 10 літрів води і вносьте по 1 літру на 1 м.кв. Таку суміш добре використовувати за кілька місяців до посадки насіння та розсади, тобто краще це зробити восени під перекопування. Після внесення ґрунт злегка перекопайте і додатково полийте.
Протягом сезону проведіть кілька підживлень, кожного разу перед внесенням курячого посліду та після проведіть рясний полив рослин. Зволожена земля убереже кореневу систему від можливих опіків від добрива. Також необхідно перекопати місця поливу або замульчувати сосновою корою, щоб добриво не залишалось на поверхні грунту.
Не перестарайтеся з нормою витрати - надмірні внесення рідкого курячого посліду призведуть до нарощування зеленої маси, але не до утворення бутонів. Це може обернутися підвищеним вмістом нітратів у овочах.
Курячий послід гранульований не містить яйця гельмінтів, личинки комах та збудників інфекційних захворювань.
Використання сухого курячого посліду
Фахівці вважають, що найкраще використовувати готовий сухий курячий послід. Сухий курячий послід, у вигляді гранул або порошку, розводять водою (1:25) і тримають один-три дні. Перед і після внесення підгодівлі проводять рясний полив.
Самі гранули або порошок можна розсипати навколо рослин (30-50 г на 1 кв.м), відразу його перемішати з ґрунтом і рясно полити. Слід звернути особливу увагу на те, щоб гранули або порошок не стикалися з рослинами і з насінням.
Сухий курячий послід є чудовим добривом під осіннє перекопування. І в майбутньому році у вас буде хороший урожай на городі.
Комментарии
Напишите ваш комментарий• Весною перед посадкою овочів на кожен квадратний метр ділянки приблизно п'ять літрів рідкого добрива. Перекопують і рясно поливають. Днів за п'ять можна буде висаджувати розсаду.
• Грядки під посадку зелені удобрюють восени. На кожен квадратний метр – чотири літри рідкого добрива.
• Під капусту протягом сезону вносять два-три рідкі підживлення. На кожну рослину приблизно літр рідкого добрива і обов'язково хороший полив.
• Під полуницю восени розсипають висушений курячий послід між рядами (50 г на 1 кв.м) і перекопують. Якщо погода суха, потрібний полив.
• Під троянди зручно вносити сухий послід восени, коли готується ділянка для весняної посадки. Рідке підживлення під троянди вносять тільки наступного року після посадки, під кожен кущ приблизно 1 літр.
• Підживлення курячим послідом абсолютно не підходить для вирощування багатьох пряних та лікарських трав: ісоп лікарський, рута запашна, чебрець звичайний, шавлія лікарська, розмарин лікарський, пижма бальзамічна, лаванда вузьколиста, сантоліна кипарисоподібна, чабер гірський, портулак, ромашка аптечна.
• Також цілком не підходить добриво з курячого посліду лохини, азалії, рододендронам, камелії, верескам.