Як доглядати за газоном восени?

Як доглядати за газоном восени?

20 октября 2020

Газон втрачає свою декоративність задовго до приходу зими, з першими заморозками. Те, скільки зелений килим буде виглядати привабливо, безпосередньо залежить від погоди. А ось його готовності до зими можна посприяти. Осінній догляд за газоном - завдання важливе.
Восени догляд за газоном скорочується до декількох процедур.
В повноцінний догляд за газоном входять шість видів робіт, без яких зелені килими свою декоративність не збережуть. Поливи, підгодівлі, стрижки, аерація, чистка та ремонт газонів забезпечують щільність, красу і здоров'я трав’янистого покрову з ранньої весни і до кінця літа. Але восени головне завдання - правильно і своєчасно підготувати газон до зими.
Догляд за газонами восени зводиться до кількох кроків:

Головне завдання - підтримувати чистоту і здоров'я газону так, щоб в зиму він йшов підстриженим, «дихаючим» і чистим.

Осіння підгодівля газону

Газони, особливо якщо восени стоїть тепла погода, часто підгодовують майже до приходу сильних холодів, прагнучі зберегти якомога довше декоративний вигляд. Підживлення важливо завершити вчасно, щоб дерен встиг підготуватися до зими.
Для осінньої підгодівлі газону неприпустимо використовувати азотні добрива. У жовтні газони підгодовують спеціальним осіннім добривом, яке стимулює коренеутворення, визрівання і підвищує стійкість.
Рекомендуємо звернути увагу на спеціальні осінні добрива для газонів: Дюнгер (DÜNGER) NPKS 7-20-30-2, Нутріфлекс F 18 + 6 + 19 + 3MgO + 4,1S + МЕ або Зелений Гай Осінній Газон.

добриво Дюнгер (DÜNGER)добриво Нутріфлекс F 18добриво Зелений Гай Осінній Газон


Непогано доповнити мінеральні добрива і золою соняшника або кістковим борошном.
Як і завжди, підгодівлю зазвичай проводять після стрижки і перед поливом або опадами. Восени важливо розподіляти добрива рівномірно.

Стрижка газону восени

З приходом жовтня стандартну частоту стрижок потрібно зменшити. Щоб не допустити промахів, краще завжди орієнтуватися на зростання трави і погоду. Висота стрижки восени дуже важлива.  Мінімальна висота травостою - 6 см, оптимальна - 7 або 8 см.

Скарифікація і аерація газону

Восени газони потрібно захистити від вогкості і випрівання.Особливу увагу варто приділити місцям, де з'явився мох.Просте проколювання вилами, повноцінна скарифікація з технікою - підійде будь-який варіант. Головне - провести вичісування повсті, глибоке і якісне прочісування трави і прорізання ґрунту, які дозволять зміцнити дерен і поліпшити його стійкість. Перед зимою без цього просто не обійтися. Ефективно позбавить газон від моху спеціальне добриво Ембіко від моху на газоні.

Полив газону восени

Надлишкова вологість - головний ворог готовності газонів до зими. І якщо стоїть занадто спекотна погода з посухою в вересні-жовтні, то від поливів краще і зовсім відмовитися вже з перших днів осені. Якщо опадів не вистачає, поливи проводять не частіше 1 разу на 5 днів і тільки методом дощування. До кінця жовтня поливи для будь-яких газонів, крім спеціальних спортивних, категорично заборонені.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*