Як не втратити молоді саджанці плодових взимку?

Як не втратити молоді саджанці плодових взимку?

17 ноября 2020

Малосніжні зими з постійними стрибками температур не завжди можуть перенести навіть дорослі плодові дерева районованих сортів. Що вже говорити про молоді саджанці, що входять до групи підвищеного ризику невдалої зимівлі. Здатність молодих плодових дерев пережити зиму залежить перш за все від нас. Коли сад вже почне сковувати перший подих зими, молоді саджанці потрібно додатково захистити від морозу, зимового сонця і гризунів.

Навіщо захищати молоді плодові дерева?

Для нормальної зимівлі рослинам потрібна стабільність і плавні переходи від теплих до холодних періодів погоди. В умовах мінливого клімату про колишніх постійних, нехай і вкрай суворих зимах з надійним захистом зберігаються місяцями снігових заметів залишилися лише приємні спогади. Всі плодові дерева страждають від різких стрибків температури взимку - чергування відлиг і сильних морозів, на які неминуче реагує деревина.садовий бинт

Коли вкривати молоді плодові дерева на зиму?

Щоб не втратити молоді рослини протягом зими, потрібен спеціальний захист на зиму - укриття. До нього не можна приступати занадто рано, адже в теплі під укриттям є великий ризик випрівання або прокидання бруньок. Захист молодих саджанців - фінальний штрих в підготовці до зими, до нього варто приступати після приходу стійких негативних температур (від -5 градусів).
Але починати готувати молоді рослини до зимівлі потрібно заздалегідь, протягом осені. Для плодових рослин осіння підготовка включає кілька заходів:

Побілка дерев: навіщо, коли і як?


Молоді саджанці потрібно захищати не тільки в першу зиму після посадки. Для більшості плодових видів молоді дерева потрібно вкривати в перші 5 зим. Для колонновидних і теплолюбних сортів такий захист треба робити щорічно.

Захист коренів і утеплення пристовбурного кола

Під захистом на зиму найчастіше мають на увазі укутування стовбура і крони, але в додатковому захисті від морозів молодих плодових рослинах потребує не тільки стовбур, але і коренева система, особливо для одно- і дворічних саджанців. Утеплити потрібно всю поверхню пристовбурного кола, обмотавши його садовим бинтом.біле агроволокно
Для захисту кореневої системи використовують простий метод мульчування сосновою корою, захоплюючи площу близько 1 м від стовбура. Для утеплення створюють захисний шар висотою від 10 до 20 см з такої мульчі, яка не створить загрози підпрівання кореневої шийки.
Захисний шар можна насипати відразу, коли прийдуть справжні холоди, але краще створювати його поступово - почати мульчування в жовтні-листопаді, піднімаючи рівень мульчі в кілька етапів і закінчуючи вже після приходу стабільних заморозків. Для теплолюбних сортів і колоновидних саджанців краще доповнити мульчування ще й укриттям агроволокном.
Протягом всієї зими сніг по можливості потрібно підкидати до дерев для додаткового захисту молодих саджанців. Чим вище замет, тим краще. Сніг обов'язково втоптують, перешкоджаючи прокладання ходів гризунами.
Не використовуйте для укриття поліетиленову плівку і пластикові бутлі. При такому повітронепроникному укритті виникає великий ризик підпрівання і загибелі саджанця.

Захист дерев від гризунів

Взимку, коли у тварин так мало шансів знайти їжу, кора молодих плодових знаходиться під загрозою об'їдання мишами або зайцями. Укриття з тканин, паперу, поролону слабо перешкоджає доступу гризунів, на відміну від агроволокна та садового бинта.
Миші і щурі легко пробираються під снігом до нижньої частини стовбура і можуть серйозно пошкодити кореневу шийку. Використовуйте спеціальні засоби від гризунів, розкладіть їх по периметру посадкового кола, встановлюйте пастки і приманки.
Читайте більше в нашій статті «Боротьба з гризунами на дачі взимку».
Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*