Як обробляти виноград мідним купоросом?

Як обробляти виноград мідним купоросом?

22 февраля 2020

Виноград добре росте у всіх регіонах України. Але для того, щоб він давав потрібну кількість плодів, необхідно навчитися правильно його обробляти. Досить часто обробка проводиться навесні мідним купоросом, дотримання дозування якого дуже важливо.

Обробка винограду навесні мідним купоросом

При виборі мідного купоросу для обробки винограду головне — правильно розрахувати його дозування. Купорос — безпечний засіб, який використовується для обробки рослин. Він чудово підходить і для винограду.

При обробці потрібно правильно вибрати купорос. Він повинен бути мідним, а не залізним. У складі купоросу різний зміст базового мікроелемента. У мідний купорос входять такі складові, як сіль сірчаної кислоти, що добре впливає на розвиток винограду. Застосовуючи будь-який засіб, обов'язково варто звернути увагу на рекомендації, зазначені на упаковці.

Коли потрібна обробка мідним купоросом?мідний купорос

При обробці винограду навесні за допомогою мідного купоросу важливо знати не тільки його дозування для застосування, але і те, в яких випадках вона необхідна. В залежності від того, яка мета переслідується, вираховується і дозування препарату.

1. У разі якщо основною метою обробки є підживлення, то мідний купорос навесні використовується як мінеральне добриво. Краще всього застосовувати купорос, якщо рослина росте на піщаних ґрунтах, на торфовищах. Для чорнозему застосування препарату не потрібно. Завдяки обробці можна позбавити рослину від хвороб, особливо від тих, які виникають в результаті недостатнього харчування. При підгодівлі потрібно використовувати наступне дозування: від 2-5 г купоросу на 10 літрів води.

2. При необхідності обробки від грибкових захворювань можна також використовувати мідний купорос. Добре він допомагає від парші, білої та бурої плямистості, а також від борошнистої роси. Для того щоб після обробки плівка довгий час трималася на чагарнику, необхідно додати в розчин прилипачі, які забезпечать створення якісної плівки, наприклад, Фітохелп або обрати інший з асортименту в інтернет магазині Дім Сад Город плюс. Якщо піде дощ, мідний купорос буде збережений на рослині тривалий час.фітохелп

Коли потрібно проводити обробку винограду?

Професійні садівники проводять обробку мідним купоросом три рази в залежності від сезону:

Бажаний час обробки винограду мідним купоросом - осінь, але можна обробляти його і навесні.  Для того щоб не спалити рослини, необхідно проводити обробку в той час, коли ще не розпустилися бруньки. Температура повітря не повинна бути менше +5 С.

Це важлива умова, яку обов'язково потрібно дотримуватися при обробці винограду навесні з використанням мідного купоросу. Пов'язано це з тим, що мідь сприяє швидшому охолодженню, що може бути згубним для лози.

Діяти потрібно в такий спосіб:

Таким чином ви зможете домогтися якісної обробки рослини, а також отримати велику кількість винограду восени. Головне - правильно розрахувати необхідну кількість купоросу на відро води і обробити рослину повністю. Правильний розрахунок гарантує те, що рослина при обробці не буде спалена.

Більше про догляд за виноградом читайте у статті.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*