Як отримати хороший урожай на городі

12 ноября 2019
Деякі дачники говорять, що возитися з овочами немає сенсу: клопоту багато, а плодів кіт наплакав. Насправді можна одержувати хороший урожай. Просто треба знати деякі хитрощі посадки овочів.
1. Вносьте органіку
Чим родючіший ґрунт, тим більше вын принесе врожаю - це закон. Шар пухкого, насиченого гумусом ґрунту повинен бути глибоким, до 40 - 50 см. Але мало кому так пощастило. Тому на грядки треба вносити органічні добрива.
Навесні, як тільки ґрунт підсохне, розкидайте по ділянці перегній або компост. Потім добре перекопайте землю. Робити це бажано кожен рік.
2. Використовуйте вертикальні конструкції
Це стосується овочевих ліан: огірків, кавунів, динь та гарбузів, квасолі і гороху. Якщо поставити на грядки решітки або які-небудь інші опори, рослини можна вирощувати вертикально, а це істотно заощадить площу.
Крім того, рослини на опорах не хворіють, оскільки пагони і листя не стикаються з землею, а плоди швидше дозрівають, так як вони краще освітлені сонцем.
3. Садіть насіння овочів в шаховому порядку
При такому розташуванні рослин на грядках вміщується на 10 - 14% більше у порівнянні з рядовим або стрічковим розміщенням. Вони не затінюють один одного, їм вистачає площі живлення.
4. Тримайте дистанцію
Овочі, що ростуть в тісноті, змушені боротися за виживання, їм не вистачає світла і харчування. А якщо їх посадити якомога рідше, урожай підвищиться. Наприклад, якщо збільшити відстань між качанами салату з 20 до 25 см, вага кожної рослини подвоюється!
5. Ущільнюйте посадки
Може здатися, що ця порада суперечить попередній. Але ні. Відстань важливо дотримувати в межах однієї культури: рослини конкурують зі схожими потребами. Але між ними можна посадити культури, у яких інші вимоги.
Між різними овочами можна дотримуватися більш близької дистанції на грядці, так як вони розкидають листя на різній висоті і не затіняють один одного. Їх коріння теж розміщується на неоднакових глибинах. Крім того, сумісні рослини, що живуть поруч, допомагають одна одній.
Класичний приклад - кукурудза, квасоля і гарбуз. Стебло кукурудзи служить опорою для в'юнкої квасолі, а гарбуз вільно росте знизу, утворюючи тінь, яка стримує розвиток бур'янів.
Нижче наведено готові схеми правильних посадок овочів (для грядок шириною 1 метр).
Брокколі, петрушка і качанний салат. Петрушку висівають у три ряди ранньою весною, а брокколі висаджують між петрушкою в два ряди в травні. Після того як петрушка підросте, її треба прорідити, а в порожнечі, що залишились, висадити розсаду салату.
Відстань між рядами петрушки - 45 см. Крайні ряди - на відстані 5 см від краю грядки. Між рядами брокколі - 60 см, а між рослинами в ряду - 45 см. Качанний салат розміщують на відстані 30 - 45 см в ряду.
Суниця, томати, шпинат, крес-салат, кріп, петрушка і чабер. У серпні в два ряди на відстані 50 см один від одного висаджують суницю. Навесні наступного року між рядами суниці рівно по центру висівають кріп і в тому ж ряду на відстані 1 м один від одного висаджують томати.
Між укропно-томатною грядкою і суницею висівають по одному ряду крес-салату і шпинату, а по іншу сторону від суниці - по ряду петрушки і однорічного чаберу.
Морква з майораном. Їх сіють через ряд з відстанню між рядками 15 см. Можна також підсіяти майоран в самі грядки з морквою з відстанню в 1 м.
Огірки з кропом. Огірки висівають у два ряди. Відстань між рядами - 60 см. Між ними і по краю гряди сіють кріп.
Суниця з петрушкою і томатами. Суницю висаджують в серпні в два ряди. А навесні між нею і по краю гряди висівають петрушку. Петрушка оберігає суницю від равликів. В середньому ряду петрушки можна посадити томати на відстані 1 м один від одного.
Цибуля, петрушка, морква і редис. На грядці в чотири ряди на відстані 20 - 25 см один від одного висаджують цибулю-сіянку. Цибулини розміщують через 8 - 10 см., в ці ряди між цибулею висівають редиску. Потім на відстані 10 см від рядів з цибулею і редисом, чергуючи, сіють моркву (три ряди) і петрушку (два ряди). Першим на такий грядці дозріє редис. Потім прибирають цибулю. Петрушка і морква, які залишились, після цього нормально розвиваються і до кінця літа дають хороші коренеплоди.
Використовуйте ці способи і ви отримаєте хороші та багаті врожаї.
Комментарии
Напишите ваш комментарий