Як отримати великий врожай цибулі?

Як отримати великий врожай цибулі?

21 марта 2020

Цибуля - важлива городня культура. Виростити культуру з насіння цибулі нескладно, але для вирощування стабільно доброго врожаю потрібно дотримуватися кількох правил.

Улюблений ґрунт для цибулі – пухкий і розсипчастий. Кращі попередники - огірки, капуста, томати, картопля. Цибуля дуже любить коли під культуру-попередника рясно закладали органічні добрива.

Категорично не можна садити цибулю після цибулі. Навіть якщо від попередника і не залишилося жодної хвороби, то після нього ґрунт буде збіднений на необхідні для цибулі елементи. Для відновлення поживних речовин цибулю садять на одному місці через 3-5 років. Також небажано саджати цибулю після часнику та моркви.

Популярні сорти цибулі в Україні

Хілтон F1, Штутгартен Різен, Ред Рок F1, Стерлінг F1

насіння цибулі Хілтоннасіння цибулі штугартен різеннасіння цибулі ред рокнасіння цибулі стерлінг

Грунт для цибулі повинен мати нейтральну кислотність. На кислих ґрунтах цибуля погано засвоює поживні речовини і є великий ризик захворювання борошнистою росою (пероноспороз).

Для зниження кислотності в ґрунт вносять вапно, доломітове борошно, попіл соняшнику.

Як виростити цибулю з насіння?

Це дуже просто. Висівайте насіння цибулі прямо у відкритий ґрунт або вирощуйте розсадним способом в касетах або торф'яних горщиках. Вирощуйте за правилами, про які ми писали в нашій статті  -

Хитрощі вирощування розсади

Висаджують розсаду цибулі в прогрітий ґрунт за схемою 10 на 10 см. Зазвичай посадка проводиться на початку квітня.

Як доглядати за посадкою цибулі?добриво для цибулі

1. Після висадки цибулі поливи проводять регулярно, поки не почне дозрівати цибулина. Якщо буде нестача вологи до цього моменту – хорошого урожаю чекати марно, а надлишок вологи в момент дозрівання призведе до того, що цибуля буде погано зберігатися.

2. Підживлення. Першу підгодівлю проводять через два тижні після посадки цибулі. Для цього 1 кг гною або 0,7 кг посліду розводять на відро води. Під час дозрівання цибулин потрібно внести фосфорно-калійне добриво. Для цього у вигляді розчину вносять по 15 г калійної солі і суперфосфату на квадратний метр грядки.

3. Також рекомендуємо використовувати спеціальне збалансоване добриво для цибулі, часника та пряних трав Чистий Лист, яке допоможе виростити добрий та повноцінний врожай цибулі.

Як боротися з шкідниками цибулі?

Від самого небезпечного шкідника – цибулевої мухи є кілька перевірених рецептів.

Відмінний дієвий рецепт – розпорошення золи соняшнику. На квадратний метр грядки розсипають 100-200 г золи. Цей спосіб не тільки знищує цибульну муху, але ще і удобрює ґрунт.

Використовуйте готовий засіб для боротьби з цибулевою мухою, обприскуйте рослини при появі шкідників свіжоприготовленим розчином у суху безвітряну погоду препаратом Луковая Муха.

Відлякуйте шкідників ароматними настоями. Для цього 200 г пахучої трави (валеріана, м'ята, полин) заливають відром окропу і дають постояти кілька годин, потім обприскуйте цим настоєм градки цибулі.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*