Як перевірити і поліпшити покупний грунт для розсади?

Як перевірити і поліпшити покупний грунт для розсади?

24 ноября 2020

Як відомо, грунт для розсади потрібно купити і підготувати бажано не навесні, за дні або години до посіву насіння, а заздалегідь. Для розсади можна купити будь-який універсальний грунт. На що в першу чергу звернути увагу при покупці грунту, як перевірити його якість і поліпшити склад?
Склад грунту. Серйозні фірми-виробники намагаються вказати на упаковці детальний склад, розписавши його до найдрібніших подробиць. Менш відповідальні можуть не вказати пару-трійку важливих елементів, а буває, що на упаковці крім напису «Грунт для розсади» або «Грунт універсальний» і красивої картинки взагалі нічого немає - такий грунт краще не брати, навіть якщо він дешевше інших.
Знайдіть на упаковці склад грунту, найчастіше це торф (верхової або низинний), річковий пісок, дернова земля, мікроелементи. Замість річкового піску або разом з ним в складі грунту може бути перліт і різні нівелючі дію торфу (точніше його кислоти) компоненти, такі як деревна зола, гашене вапно або доломітове борошно. Здобрюється це все різними мінеральними добривами, додаються гумінові речовини (тобто, по суті, поживний гумус).

Кращі грунти для розсади

торф'яний субстрат Peatfield універсальний з біогумусом, торф'яний субстрат ECO PLUS універсальний, торф'яний субстрат Домофлор Мікс 4

торф'яний субстрат Peatfield універсальний з біогумусомторф'яний субстрат ECO PLUS універсальнийторф'яний субстрат Домофлор Мікс 4


Плюси покупного грунту

Перший плюс - це фасування, ви можете придбати пакет вагою всього в кілограм, якщо хочете виростити трохи розсади, або 50 кг, якщо плани на виробництво розсади у вас великі.

доломітове борошно

Крім того, грунт зазвичай відрізняється легкістю і підвищеної вологоємністтю, отже, поливати його доведеться рідше і можна трохи заощадити на поливної воді, по-третє, в своєму складі практично завжди грунт містить добрива, і в додатковому їх внесенні не буде ніякої необхідності.

Структура якісного грунту повинна бути волокнистою, але неоднорідною, мати розпушують компоненти типу піску і гранули добрив.
Зверніть увагу на кислотність грунту (РН) - цей показник повинен бути в межах 6,5-6,7. Підвищена кислотність для рослин взагалі і для розсади, зокрема, може бути згубною, тому в грунт потрібно додати розкисляючі компоненти.
Розкислювати грунт найпростіше додаванням доломітового борошна, наприклад, для огірка і всіх видів капусти на кілограм купленого грунту потрібно всипати всього 20-25 г доломітового борошна, а для баклажанів і болгарського перцю - на кілограм суміші вистачить 15 г доломітового борошна.
Ось і всі секрети як вибрати грунт для розсади та покращити його.

Як правильно вибрати насіння для розсади

– читайте в нашій статті.


Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*