Як перевірити кислотність ґрунту

Як перевірити кислотність ґрунту

24 марта 2023

Показник кислотності ґрунту – найважливіший фактор, який істотно впливає на родючість вашої ділянки. Оптимальний кислотно-лужний баланс (pH) сприяє кращому розвитку рослин та максимальному врожаю.

Як виміряти кислотність грунту самостійно?

Класифікація ґрунтів залежно від кислотності

Залежно від рівня pH ґрунти можуть бути:

Доломітове борошно для розкислення ґрунту

Методи визначення кислотності ґрунту

Існують різні способи визначення кислотності ґрунту: як з використанням спеціальних приладів та реагентів, так і самостійно домашніми методами.

Доломітове борошно для розкислення ґрунту

1. Оцтом та харчовою содою. Знадобиться невелика кількість ґрунту, столовий оцет та сода. Оцет змішайте із землею. Якщо грунт лужний, відбудеться реакція з виділенням вуглекислого газу - проба почне шипіти і пузиритися. Якщо реакції не було, потрібно ретельно перемішати нову пробу грунту з водою і засипати харчовою содою. Бульбашки і шипіння з'являться при кислому грунті. Якщо ж обидва досліди не призвели до хімічної реакції, швидше за все, земля на ділянці нейтральна.
2. Листям чорної смородини. Декілька листків чорної смородини залийте склянкою окропу, охолодіть до кімнатної температури. В отриману рідину додайте пробу землі та спостерігайте. Червоний колір розчину вказує на сильнокислий ґрунт, рожевий – середньокислий, зелений – нейтральний, синій – лужний.
3. Червоноголовою капустою. Відваріть протягом 10 хвилин дрібно нарізану капусту, охолодіть розчин, залийте ним грунт.  Якщо рідина не змінить колір – грунт нейтральний. Рожевий колір означає кисле середовище, синій чи зелений – лужне.

Для успішного вирощування овочів та фруктів на ділянці необхідно знати, як самому перевірити кислотність грунту та змінювати її під певний вид рослин. Крім того, рівень pH не повинен бути однаковим по всій території ділянки. Використовуючи органічні речовини та добрива можна поєднувати всі три типи ґрунту, щоб створити умови для вирощування різних видів рослин.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*