Як підготувати сад та город до зими?

16 сентября 2022
Восени справ на ділянці ще багато. Тепер вони зовсім іншого характеру, аніж влітку, коли ми садили, пололи, вносили багаті азотом добрива, збирали та заготовляли врожай. Зараз настає час віддячити саду та городу за щедрість і правильно підготувати їх до зимового відпочинку.
7 головних правил підготовки саду та городу до зими
1. Приберіть з грядок бадилля помідорів і перців, батоги огірків, кореневища і листя капусти та інше. Якщо рослини здорові, бадилля варто відправити в компостну купу або вкрити на зиму багаторічники, наприклад, квіти: троянди, гортензії, цибулинні і т.д.
2. Зберіть сухе листя під рослинами. Якщо ягідні кущі та плодові дерева повністю здорові, то можна залишити листя під ними – як мульчу для пристовбурних кіл.
3. Ягідні чагарники та плодові дерева. Видаліть усі хворі та пошкоджені гілки та ті, що ростуть усередину. У смородини заберіть пагони, які старші 5-6 років, а у малини – гілочки, які родили цього року.
Ремонтантні сорти малини з настанням холодів обріжте повністю – навесні вони знову утворять кущі.
4. Проведіть обробку від хвороб. Урожай вже зібраний, тому можна сміливо використовувати препарати, що містять мідь: бордоську суміш або мідний купорос, і фунгіциди: Топаз або Хорус.
У вересні, поки комахи-шкідники ще не сплять, кущі та дерева обприскайте препаратами-інсектицидами: Фітоверм, Актара. Ними ж можна пролити ґрунт. Найкраще обробити рослини комплексним препаратом Брунька - максимально ефективний інсекто-фунгіцид від хвороб та шкідників, що зимують.
5. У вересні-жовтні чагарники та дерева підгодуйте сумішшю суперфосфату та сульфату калію.
Азотовмісні добрива зараз використовувати не можна, вони дадуть поштовх до зростання, а рослинам, навпаки, треба готуватися до періоду спокою.
Більше читайте у статті Осінні добрива для рослин.
6. Дерева восени краще побілити. Зазвичай білять стовбур і 2/3 довжини скелетних гілок. Потрібно це передусім не задля естетики, а для захисту.
Готова садова побілка з мідним купоросом захистить рослини від сонячних опіків, весняних морозів, шкідників та збудників різних хвороб.
7. Наведіть порядок у теплиці, щоб у наступному році у вас не було проблем із вирощуванням овочів.
Як підготувати теплицю до наступного сезону – читайте за посиланням.
Якщо виконати 7 правил підготовки саду та городу до зими своєчасно, ваші рослини добре перезимують і наступного року обов'язково нагородять багатим урожаєм.
Комментарии
Напишите ваш комментарий