Як підготувати теплицю до наступного сезону?

Як підготувати теплицю до наступного сезону?

5 сентября 2020

Мабуть на кожній дачній ділянці є теплиця чи парник. Щоб зберегти здатність давати високі та якісні врожаї овочевих культур та продовжити життя теплиці, необхідно щорічно готувати теплиці та парники до наступного сезону. Найзручніше проводити ці роботи восени після збирання врожаю, до настання холодів.

Всі роботи умовно розділимо на 3 етапи:

1. Прибирання зовнішньої території та обробка зовнішньої сторони і каркаса теплиці.

Звільніть територію навколо теплиці від бур'янів і господарського приладдя. Ретельно очистіть поверхню теплиці від сміття. Промийте зовнішню поверхню і обробіть мильним розчином з длдаванням мідного купоросу.  

Про використання мідного купоросу

читайте у статті.

2. Внутрішні роботи по підготовці приміщення і каркаса теплиці до зимівлі

Очистіть приміщення теплиці від зайвого, приберіть ящики, полиці, шланги та ін. Продезінфікуйте цей інвентарь, висушіть і сховайте на зиму в закрите приміщення.

Приберіть бадилля. Здорове закладіть на компост, а хворе винесіть та закопайте подалі від ділянки. Добре вимийте внутрішню поверхню теплиці, просушіть і обробіть тим же дезінфікуючим розчином, яким обробляли зовнішню частину.

Дезінфекція теплиці. Скористайтеся сірчаної димовою шашкою Клімат, застосування якої знищить збудників хвороб, бактеріальних інфекцій, грибків, цвілі, шкідливих комах, кліщів в порожніх підвалах, парниках і теплицях а також відлякає мишей і щурів.

Якщо каркас теплиці зроблений з нефарбованого металу, застосовувати сірку не можна через корозійні процеси. В цьому випадку використайте розчини на основі хлорного або гашеного вапна.

Як приготувати розчин гашеного вапна? В 3-4 кг гашеного вапна додайте 0,5 кг мідного купоросу, добре перемішуючи, розбавте в 10 л води. Хай постоїть 1-2 години і цим розчином ретельно пробілюйте дерев'яні деталі теплиці та інші місця приміщення, що доступні для шкідників і де може розвиватися патогенна мікрофлора.

мідний купоросвапно гашенешашка клімат

Для чого та як використовувати вапно?

3. Далі проводимо знезараження ґрунту в теплиці

Замкнутий простір в теплиці призводить до того, що з часом ґрунт втрачає свої властивості: знизиться родючість, проявиться його закислення, накопичуються шкідники та хвороботворна мікрофлора. Щоб цього не сталося, тепличний ґрунт треба систематично оздоровлювати. Методи оздоровлення ґрунту: загальні, термічні, хімічні та біологічні.

Загальні заходи – це щорічна часткова (на 20-25 см) або повна заміна верхнього шару ґрунту.

Термічна обробка тепличного ґрунту. Після прибирання зніміть з теплиці плівку і дайте «попрацювати» сонцю пару тижнів. У просушеному сонцем ґрунті загине хвороботворна мікрофлора.

Хімічне знезараження ґрунту в теплиці. При побілці розчином вапна з мідним купоросом на ґрунт потрапить розчин, який частково продезінфікує ґрунт. Після цього ґрунт просто перекопайте. Також можна обробити ґрунт розчином мідного купоросу (25-30 г на 10 л води) і через деякий час перекопайте його.

Протягом усього вегетаційного періоду в теплиці потрібно обробляти рослини біоінсектицидами від шкідників і біофунгіцидами від грибкових захворювань.

З біоінсектицидів найбільш ефективними є фітоверм, актофіт, бітоксибацилін, лепідоцид.  Потрібно відзначити, що обробляючи рослини і грунт протягом вегетації, біопрепарати захищають рослини від хвороб і шкідників і одночасно оздоровлюють ґрунт, не завдаючи шкоди організму людини.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*