Як підвищити стресостійкість рослин?

23 июня 2020
Як багато треба встигнути рослинам за літо: вирости, зацвісти, зав'язати плоди, причому у великій кількості. А ще потрібно, щоб плоди встигли дозріти і накопичити достатньо вітамінів та інших корисних речовин. Ось тоді можна буде від душі порадіти великому і якісному врожаю. Але так буває далеко не завжди. Заморозки, надлишок вологи, посуха, надмірна УФ-випромінювання, різкі перепади температур, град, сильний вітер та інші несприятливі фактори є стресами для рослин, які можуть призвести до серйозних втрат врожаю.
Як підвищити стресостійкість рослин?
Отже, протистояння стресу забезпечують молекулярні механізми захисту, що формують фізіологічну стійкість рослинного організму. Але, якщо сила впливу стресового фактору велика і тривала, то у рослини може просто не вистачити природного запасу міцності. І ось тут на допомогу приходять препарати, що володіють потужною антистресовою і імуномоделюючою дією. Це регулятори росту рослин на природній основі – Епін Максі і Циркон Максі, а також хелатне мікродобриво хелат заліза та органомінеральні добрива Плантафол. Розглянемо на прикладах стресових погодних умов дію цих препаратів.
Заморозки
Це перше серйозне випробування для рослин на початку вегетаційного сезону. В залежності від регіону, ризик повернення холодів може бути досить тривалим. А якщо заморозки ще і збігаються з періодом цвітіння більшості культур, то можна втратити практично весь урожай.
Антистресовий адаптоген Епін Максі захистить рослини від заморозків. Препарат забезпечує прискорене вироблення в рослинах білків холодового шоку, які сприяють підвищенню в'язкості внутрішньоклітинної рідини за рахунок збільшення концентрації розчинних вуглеводів.
Надмірна вологість
Нерідка ситуація для багатьох регіонів України. У цьому випадку теж допоможе Епін Максі. Він сприятиме випаровуванню зайвої вологи з поверхні листя і рослини не постраждають від вимокання і загнивання.
Засуха
Особливо тривалі періоди без дощів і високі температури є стресом для рослин і представляють серйозну загрозу для майбутнього врожаю. Ці явища в умовах мінливого клімату стають все більш частими у багатьох регіонах України.
Циркон – регулятор росту рослин, що володіє потужною антистресовою активністю, допоможе захистити рослини в посуху.
Він сприяє зниженню випаровування вологи з поверхні листя і тим самим зберігає її в рослинах. Крім того, Циркон захищає клітини від надмірного короткохвильового УФ-випромінювання, яке виснажує їх енергетичні ресурси, збільшує сприйнятливість до посухи. Крім цього, Циркон, будучи ефективним корнеутворювачем, забезпечує прискорене зростання і розвиток кореневої системи. А добре розвинена коренева система - найважливіша умова виживання рослин під час посухи.
Необхідно пам'ятати, що у посуху, особливо тривалу, рослини практично позбавлені можливості поглинати з ґрунту поживні речовини. Тому їх потрібно регулярно підгодовувати.
Які добрива найкраще використовувати у посуху?
Перш за все, Плантафол. Пояснюється це тим, що крім унікальної поживної цінності, він має ще й властивість захищати рослини від посухи.
Як рятувати урожай після злив?
Механічний вплив
Як вже було сказано вище, стресом для рослин є і механічний вплив. Пошкодженим сильним вітром або градом рослинам практично не можливо повністю відновитися протягом вегетаційного сезону, якщо не вживати ніяких заходів для їх захисту.
Як захистити рослини від стресу, викликаного сильним вітром або градом?
Регулярно користуватися Плантафолом. Завдяки йому рослини стають стійкими практично до будь-яких пошкоджень факторами, в тому числі і до механічних.
Отже, щоб підвищити стійкість до стресів рослин потрібно регулярно і грамотно, з самого початку вегетаційного сезону і до закінчення садово-городніх робіт застосовувати Епін Максі, Циркон і добрива Плантафол. А сильні і стресостійкі рослини віддячать вам великим і якісним врожаєм!
Комментарии
Напишите ваш комментарий