Як посадити чорну смородину

Як посадити чорну смородину

18 октября 2020

Чорна смородина вважається однією з невибагливіших серед ягідних кущів. Однак і у неї є свої переваги. Читайте в нашому матеріалі, як виростити чорну смородину щоб в майбутньому вона радувала вас прекрасними врожаями ароматних ягід.

Секрети посадки чорної смородини

1. Садіть смородину під яблунями і грушами. В саду завжди не вистачає місця, тому виділяти під чорну смородину окрему ділянку, як це роблять часто, немає сенсу: вона прекрасно росте під плодовими деревами. А кращі для неї сусіди - яблуні та груші. Головне, не садити її впритул до стовбурів - треба відступити пару метрів.


2. Вибирайте рівну ділянку. Або з невеликим ухилом. Ні в якому разі не можна садити смородину в поглибленнях - там навесні застоюється холодне повітря, яке може згубити квітки. А значить, врожаю не буде. Точно так само не підходять для цієї ягоди відкриті височини. Взимку звідти здувається сніг, який захищає кущі від морозів. Влітку ж грунт сильно сушать вітри. А смородина погано переносить посуху.


3. Грунтові води - не ближче 1 м від поверхні грунту. В іншому випадку рослини можуть загинути.


4. На ділянці, де ви плануєте посадити смородину, треба ретельно видалити всі кореневища бур'янів. Або обробити їх гербіцидом. В іншому випадку вони можуть заглушити молоду смородину.
А у дорослих кущів бур'яни відбирають багато вологи, в результаті чого ягоди у смородини дрібнішають, урожай знижується, та й самі рослини гірше розвиваються.
Вибрати гербіциди можна в нашому інтернет-магазині.суперфосфат


5. Закладіть в посадкову яму добрива.  Ями під смородину повинні бути 45 см глибиною і такого ж діаметру. У кожну треба внести 1 відро перегною або компосту, 0,5 склянки суперфосфату і 2 сірникових коробки сульфату калію. Якщо грунт кислий, корисно додати 1 стакан доломітового борошна або вапна. Всі добрива потрібно ретельно перемішати з землею.


6. Заглибити саджанці. Садити смородину треба інакше, ніж інші садові культури. Наприклад, у яблунь і груш важливо, щоб коренева шийка (місце, де коріння переходять в стовбур) були на рівні грунту. А ось у смородини її потрібно обов'язково заглибити на 8 - 10 см. При такій посадці на стеблі, який опиниться під землею, утворюється безліч додаткових корінців. Вони забезпечать рослину додатковим харчуванням, і кущ вийде потужним, з великою кількістю пагонів.


7. Полийте і замульчируйте кущ. Після посадки смородину необхідно полити (приблизно 0,5 відра на кущ) і замульчувати сосновою корою, щоб волога довше зберігалася в грунті. В цьому випадку саджанець швидше приживеться, буде менше хворіти.

Як правильно доглядати за чорною смородиною


Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*