Як правильно доглядати за чорною смородиною

Як правильно доглядати за чорною смородиною

18 октября 2020

Садити чорну смородину можна протягом усього вегетаційного періоду. Але найкраще це робити в кінці вересня або початку жовтня. До зими саджанці чорної смородини добре укореняться, а ранньою весною дружно почнуть зростати. Якщо ви вирішили садити смородину навесні, то постарайтеся зробити це до початку сокоруху і набухання бруньок.
Як посадити чорну смородину - читайте тут, а ця стаття про те,

Як правильно доглядати за смородиною

1. Дорослі рослини годуйте 4 рази за сезон. У перший рік після посадки підгодівлі смородині не потрібні - достатньо тих добрив, які заклали в яму. А ось починаючи з другого року дотримуйтесь наступного розкладу.біогумус вермікомпост органічний

2. Поливайте часто. У смородини коріння знаходяться близько до поверхні землі, тому в жарку погоду рослини сильно страждають від посухи. Деякі садівники радять поливати її мало не щодня. Це, звичайно, надмірність. Тим більше що кількість поливів залежить від погоди.
В посушливе літо смородину треба поливати 1 раз в 2 тижні.

У звичайний літо можна обійтися 3 поливами.

Норма витрати води – 5-7 відер на один кущ.
Якщо осінь посушлива, знадобиться ще один, підзимовий полив - в кінці жовтня.
Щоб волога не випаровувалася, пристовбурні кола треба мульчувати сосновою корою шаром 5 - 10 см.


Використання соснової кори в саду, городі і квітнику


У дощове літо поливи смородині не потрібні - зайвого зволоження ця культура не любить.


3. Щорічно обрізайте старі гілки. Схема плодоношення чорної смородини досить проста.
Щороку з землі у неї виростає кілька нових пагонів. На другий рік вони дають бічні гілочки. Ось на них-то і дозрівають ягоди. Тобто основний урожай дають дворічні пагони. Трохи менше - трирічні.  А на четвертий рік ягід на них дуже мало.
Тому схема обрізки повинна бути така.
•    На 2-й рік після посадки треба залишити в кущі 3-4 найсильніших однорічних пагонів і обрізати у них верхівки (щоб на майбутній рік краще гілкувалися). А решту порослі вирізати.

шланги

•    На 3-й рік потрібно вибрати ще 3-4 сильних пагонів. Також обрізати їм верхівки. Зайву поросль знову вирізати.
•    На 4-й рік все те ж саме: 3-4 залишити, верхівки обрізати, інші однолітки вирізати. А ще треба вирізати ті 3-4 пагони, які були залишені в 2-й рік.
Ну а далі треба повторювати все те ж саме, що робили в 4-й рік.

Таким чином, в кожному кущі смородини одночасно має бути 9-12 пагонів віком від 1 до 3 років. Тільки в цьому випадку врожаї будуть великими, а ягоди великими.

Як поливати смородину?

Якщо смородини багато, натаскати відрами води для поливу буде непросто. Тут, звичайно, краще озброїтися шлангом. Але як розрахувати, скільки треба лити під кущ, щоб туди потрапила потрібна кількість води?
Для цього треба опустити шланг у відро і засікти, за який час воно наповниться. А потім цей час помножити на необхідну кількість відер. Наприклад, відро наповнилося за 1 хвилину. На одну рослину треба 5 відер. Значить, під кущем шланг повинен пролежати 5 хвилин.
І ще порада: робіть натиск невеликим.Тоді вода буде краще вбиратися в грунт. При сильному ж напорі велика її частина просто витече. Особливо це стосується ділянок з ухилом і глинистих.
Бажаємо вам щедрих і здорових врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*