Як правильно підгодовувати смородину і аґрус

Як правильно підгодовувати смородину і аґрус

7 мая 2020

Для стабільного плодоношення і розвитку кущів смородини й аґрусу необхідний запас поживних речовин. Основні вітаміни і мінерали рослини отримують з ґрунту - саме тому так важливо при посадці удобрити ґрунт, перевірити його на рівень кислотності.

Не забувають садівники про добрива, і в процесі вирощування ягід 2-3 рази за літо підгодовують чагарники кореневими і позакореневим способами. Живильні суміші прискорюють дозрівання плодів, роблять їх більш соковитими і солодкими. У статті розглянемо, чим удобрити смородину і аґрус навесні, влітку і восени.

Підживлення кущів смородини і аґрусу навесні для гарного врожаю курячий послід

Ранньою весною аґрус і смородина потребують азотні добрива. Вони стимулюють розвиток і наростання зеленої маси, допомагають чагарникам відновитися і набратися сил після зими. При нестачі азоту ягоди погано ростуть, листя швидко відмирають і опадають. Молоді кущі удобрюють карбамідом (сечовиною) по 40 мл на кожну рослину. З четвертого року кількість скорочують до 25 мл на кущ. Можна також використовувати настій курячого посліду, а для посилення ефекту в суміш додають попіл соняшнику.

У травні рекомендується удобрити посадки комплексними мінеральними добривами. Для приготування суміші беруть 1 ст. аміачної селітри, 3 ст. суперфосфату, 1,5 ст. хлористого калію. Всі компоненти перемішують і заливають 10 л чистої води. Приготовленого розчину вистачить на 2 куща. Вносять добриво в канавку, вириту біля рослини. Часто в кінці весни листя смородини і аґрусу жовтіють, що говорить про нестачі бору. У цьому випадку обприскайте кущі борною кислотою. Для розчину потрібно 10 л води 5 мл кислоти. Щоб ягоди росли більш великими і солодкими, рослини обробляють слабким розчином сульфату марганцю. Роблять це на початку цвітіння.

Добриво влітку під час плодоношеннякальцієва селітра

Влітку смородину і аґрус удобрюють на початку червня, коли починається дозрівання ягід. У першій половині червня вносять мінеральні підгодівлі, які не містять азоту. Використовуйте гумат калію або кальцієву селітру - завдяки їм ягоди виростають соковитими і солодкими, відрізняються великими розмірами. Щоб зміцнити кореневу систему рослини, до першої підгодівлі додають суміш з 30 г сечовини, 20 г мідного купоросу, 2 г сульфату марганцю. Інгредієнти перемішують і розбавляють 10 л води. Кущі обприскують в похмуру або безвітряну суху погоду. Не рекомендується обробляти їх, якщо світить яскраве сонце - на листках залишаться сонячні опіки.

Чим підживити кущі смородини та аґрусу восени  

Для осінньої підгодівлі аґрусу та смородини використовують хлористий калій (калійну сіль). До середини вересня під кожен кущ вносять 15-30 г препарату (чим молодша рослина, тим більше калію). Підживлення зміцнює імунітет і підвищує опірність рослин до вірусних, бактеріальних, грибкових захворювань. 

калійна сіль

Також восени вносять компост - він збагачує ґрунт до зими поживними речовинами. Компост готують з рослинних залишків, бур'янів і листя, залишають масу до повного розкладання. На один кущ аґрусу йде від 3 до 5 кг.  В жовтні остання підгодівля ягід в поточному році. Під кожну рослину вносять 20 г сірчанокислого калію і 50 г суперфосфату та поливають кущі. Такі добрива зберігають в землі корисні речовини і захищають рослину від шкідників.

Якщо немає часу готувати добрива, ви можете купити готові добрива для ягідних культур, які вже містять поживні речовини, головне - дотримуватися дозування і рекомендації щодо застосування.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*