Як правильно вибрати насіння для розсади

7 ноября 2020
Зовсім скоро почнеться сезон посадки насіння на розсаду. І ми хочемо розповісти, як вибрати якісне насіння. Купуйте насіння тільки в спеціалізованих магазинах, які реалізують товари відомих фірм-виробників. Бабуся на ринку або продавець в сумнівному наметі може розповісти вам прекрасну історію про величезні врожаї. А на ділі насіння може бути заражене або ослаблене хворобами. У той час відомі виробники ретельно за цим стежать.
7 ознак якісного насіння
Уважно розгляньте пакетик. Поважаючі себе виробники видають всю інформацію про насіння. Їм приховувати нічого, вони дорожать своїм ім'ям.
1. Назва культури і сорту, позначення гібрида F1 або F2 (якщо це гібрид), коротка інформація про сорт, його агротехніка (на яку глибину сіяти, наприклад). Бажано, щоб на пакеті був коротенький опис сорту (висота, врожайність, колір і т.д.)
2. Повна адреса і телефон фірми-виробника (а не тільки її назва).
3. Термін придатності або термін зберігання. Причому вони не повинні бути надруковані друкарським способом, а проштамповані, адже упаковка для насіння може повторюватися з року в рік, а насіння повинно бути свіжими.
4. Кількість насіння в упаковці або вага.
6. Схожість у відсотках. Якщо там стоїть, наприклад, число 80-85, це абсолютно нормально.
7. Зверніть увагу: на деяких пакетиках стоїть напис: «Насіння не слід прогрівати, проморожувати і протруювати!» Це означає, що всі необхідні операції селекціонер вже зробив, і ваша спроба самостійно підвищити схожість насіння призведе їх до загибелі.
Якщо такого напису немає, тоді можете протравить насіння препаратом Тирана.
Сортове насіння або гібриди?
Садівники сперечаються до хрипоти, що краще - сортове насіння або гібриди? І все одно ніхто нікого не переконає - і у тих, і у інших є свої плюси і мінуси.
Сорт - це селекційно відібрана група рослин. Насіння, зібрані з сортових овочів і квітів, прекрасно зійдуть і заплодоносять на наступний рік.
Плюси і мінуси сортового насіння:
+ Сорти багато поколінь зберігають свої властивості.
+ Невибагливі, краще переносять перепади температури і досить байдужі до умов утримання, можуть рости на будь-якій землі. Тобто ідеальні для дачників вихідного дня.
- Сорти примхливі в запиленні, більшість з них потребують запилення, що в умовах теплиць нереально.
- Багато сортів люблять схрещуватися самі по собі, домогтися чистоти сорту буде дуже складно.
- Деякі сорти огірків, як за ними не доглядай, можуть дати гірчинку.
- Нестабільна врожайність - на одному кущі може бути десятки плодів, на іншому ледь визріє два.
- Не стійкі до грибних і вірусних захворювань і передають це у спадок.
Гібриди - це результат схрещування відразу декількох сортів для кращих характеристик: кольору, смаку, форми, стійкості до хвороб і шкідників. Але ось їх насіння до відтворення вже не здатне. Тобто зібрати і посадити на наступний рік ви їх, звичайно, можете, але що з них виросте - невідомо.
На упаковках насіння гібриди першого покоління (найурожайніші) позначаються F1. Це покоління квітів і овочів, які взяли від своїх «батьків» тільки найкращі якості.
Плюси і мінуси гібридів:
+ Як правило, всі гібриди приблизно однакові за розміром, що зручно для засолювання, вони красиві, рівні - не соромно на стіл поставити.
+ Гарна, стабільна врожайність на всіх кущах.
+ Стійкі до більшості хвороб і шкідників.
+ Самозапилюються, тобто не потребують ні людського втручання, ні бджолиного.
- Один з головних мінусів - часто вимагають гарного, родючого ґрунту, сприятливих умов утримання, але в нашому магазині великий вибір насіння F1, абсолютно не примхливих.
- Вимагають своєчасну підгодівлю, найчастіше, більшу, ніж сорти.
- Погано переносять як недолив, так і перелив.
- Ціна: можуть коштувати в два, а то і три рази дорожче сортів. Вся справа в тому, що підбір «батьків» для гібридів - робота трудомістка, займає не один рік, тому і вартість насіння буде вище.
Вибирати гібриди або сорти - особиста справа кожного. У кожного з них є свої плюси і мінуси. Але якщо ви помічаєте, що ваша сортова рослина хворіє з року в рік однією болячкою, то краще на її місце посадити «свіженький» гібрид, стійкий до цієї форми хвороби.
Також вам буде цікаво почитати: Коли висаджувати насіння на розсаду.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий