Як правильно виростити цвітну капусту?

2 декабря 2019
Щоб отримати гарний ранній урожай цвітної капусти, робити це краще розсадним способом. Це проста технологія, але зауважити на деякі рекомендації необхідно. Розглянемо, як самостійно правильно виростити розсаду цвітної капусти.
Методики вирощування цвітної капусти
Виростити розсаду цвітної капусти можна звичайним і горшковим методом. В першому випадку насіння цвітної капусти висаджують в парники або касети для розсади. У другому - використовують торф’яні горщики. У розсади цвітної капусти слабка і ніжна коренева система, тому вона буде міцною та добре підніметься тільки при використанні пухкого ґрунту. Тому багато хто застосовує другу методику. Також можна скористатися змішаною технологію: насіння посадити в парники або касети для розсади, а пікіровку робити в торф’яні горщики. За 45 днів можна отримати прекрасну, міцну для перенесення на грядки, розсаду.
Як вибрати торф’яні горщики для розсади
читайте у статті.
Вирощувати цвітну капусту починайте в кінці березня. Це якщо ви хочете отримати ранній врожай. Точні дати, звісно, залежать від того, в якому регіоні розташована ваша ділянка.
Коли висаджувати насіння цвітної капусти на розсаду?
Відніміть від терміну перенесення розсади у відкритий ґрунт 45 днів і сійте насіння. Якщо будете вирощувати ранні сорти, то робіть це в парнику або торф’яних горщиках. Самі популярні сорти цвітної капусти для раннього вирощування - Сніговий Гігант, Пролісок або Мовір-74. Пізні сорти цвітної капусти висаджуйте в кінці квітня - на початку травня в парник. Тоді урожай отримаєте у вересні-жовтні.
![]() | ![]() | ![]() |
Готовим землю для розсади
Розсада цвітної капусти дуже болісно реагує на недолік поживних речовин у ґрунті, тому готуйте його ретельно. Відмінною буде суміш з дернової землі, перегною і торфу. Внесіть в ґрунт трохи фосфорного добрива - суперфосфату подвійного (20 г/м2). А щоб запобігти захворювання розсади чорною ніжкою, засипте повехню ґрунту попілом соняшника.
Яким повинен буди ґрунт для розсади
читайте у статті.
Підготовка насіння цвітної капусти
Посадковий матеріал варто купувати в спеціалізованих магазинах. Посів якісного насіння поліпшить врожайність, це зрозуміло. Щоб вирощування розсади цвітної капусти в домашніх умовах було ще успішніше - проведіть попереднє прогрівання насіння. Помістіть його в марлевий мішечок і зануріть в добре теплу воду хвилин на 20. Потім насіння просушіть та протруїть. Знезараження проведіть препаратом Матадор або біопрепаратом ФітоХелп.
Як висаджувати насіння цвітної капусти на розсаду?
Ґрунт ретельно вирівняйте та висадіть насіння на глибину до 1 см. Після цього присипте поверхню попілом соняшника. Далі ґрунт гарно пролийте за допомогою пульвелізатора. Догляд за молоденькою розсадою полягає в зволожені ґрунту та прополки.
Приблизно так само висаждуйте цвітну капусту і у парник. Накрийте його спеціальним білим агроволокном. Цей матеріал добре пропускає сонячні промені та не збирає конденсат (гігроскопічний).
Як вирощувати розсаду цвітної капусти?
Поки не з’являться сходи, температура у приміщенні з розсадою повинна бути не менше +18-20С. Таку ж температуру підтримуйте і в парнику. Як капуста зійде, знизьте температуру вдень до +6-8С, вночі +5-6С. Це посприяє загартуванню та зміцненню рослин. Через тиждень можна збільшити температуру до +10-12С. Підтримуйте її на такому рівні днів 10, до пікіровки. Це дозволить виростити, міцну, не зніжену та здорову розсаду цвітної капусти.
Пікіровка розсади цвітної капусти
Як зійде розсада - через 7-10 днів можна проводити пікіровку і краще це робити в торф’яні горщики. Тоді рослини при пересадці у відкритий ґрунт не отримають пошкодження кореневої системи і приживуться набагато краще та швидше.
Вирощування цвітної капусти без пікіровки
Останнім часом цей метод став популярним і при його використанні також можна отримати добру розсаду цвітної капусти. Вирощування в цьому випадку проводиться в торф’яних горщиках з першого дня. Без пікіровки краще вирощувати цвітну капусту пізніх сортів – Сноубол або Ді Сицилія Віолетта. Також без пікіровки вирощують пізню розсаду прямо на грядці. В цьому випадку насіння сійте дуже рідко - за схемою 10х55 см. А доглядати за рослинами треба так само, як і при вирощуванні в касетах для розсади, парниках або горщиках. Після того, як розсада підросте, ви можете її розсадити.
Як удобрювати розсаду цвітної капусти?
Щоб розсада була здоровою та міцною, варто хоча б два рази її підгодувати мінеральними добривами. Перший раз зробіть це через 10 днів після пікіровки, другий - ще через 10. Для підгодівлі використовуйте розчин аміачної селітри.
Посадка розсади у відкритий ґрунт
Якщо ви використали усі вищезгадані технології - ви отримали хорошу розсаду цвітної капусти. Зробіть невеличкі лунки глибиною трохи більше висоти горщиків та розмістіть капусту рядками на відстані від 25 см, а відстань між рядами витримайте 70 см. Ця схема посадки хороша для ранніх сортів капусти. Для пізніх - збільшіть обидві відстані на 10 см. Горщики опустіть в землю та прикопайте таким чином, щоб розсада була заглиблена до перших листочків. І добре полийте її.
Тепер ви знаєте, як отримати хорошу розсаду цвітної капусти. Виростити її в домашніх умовах не важко, головне - дотримати технології, терміни посадки, підготувати хорошу ґрунтосуміш та не забувати поливати рослини.
Бажаємо вам багатих та здорових врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий