Як провести підгодівлю малини золою соняшника: інструкція

25 мая 2020
Загальний стан малини і її врожайність безпосередньо залежать від якості харчування куща. Підгодовувати малину золою соняшнику городники почали багато років тому. Це органічне добриво з хорошим складом корисних речовин. Але, незважаючи на це, попіл може і нашкодити. Тому важливо знати, як правильно підгодовувати малину, і визначати, що рослині потрібно саме зольне добриво.
Навіщо підгодовувати малину золою?
Коренева система малини розростається до 2 м і за кілька років виснажує навіть найбільш родючу землю, тому необхідні регулярні підгодівлі. Особливо в період цвітіння і плодоношення, коли рослині потрібні поживні елементи для повноцінного зав'язування ягід. Необхідна кількість цих мінералів досягається за рахунок органічних добрив, а саме золі соняшника.
Переваги зольних підживлень
Підживлення золою соняшнику з легкістю заповнять дефіцит мінералів без додаткового використання калійних і фосфорних добрив. Зола несе значну користь для ґрунту і рослини:
- розпушує родючий шар землі,
- підсилює ґрунтовий повітрообмін,
- покращує якість ґрунту,
- пригнічує розвиток патогенної мікрофлори,
- знищує і відлякує шкідників,
- розкисляє ґрунт,
- робить рослину несприйнятливою до хвороб,
- прискорює фотосинтез,
- покращує обмін речовин та енергетичний обмін.
Крім хорошого мінерального складу, серед переваг також виділяють натуральність засобу і невисоку ціну.
Важливо знати! Не вносьте золу після азотної добавки. Луг (щелочь), що міститься в попелі, і азот при з'єднанні утворюють аміак. В результаті зола соняшника втратить здатність до розкисленню ґрунту, а частина азоту просто випарується.
Як визначити, що малині необхідна підгодівля золою?
Уважно огляньте рослину. Якщо їй не вистачає підживлення, кущ слабшає, погано плодоносить. В основному відзначається недолік 2-3 мінеральних речовин:
- всихання верхівки, пожовтіння листя, але при цьому поява на ній зелених прожилок говорить про дефіциті заліза,
- жовті, згодом білі прожилки свідчать про нестачу сірки,
- дефіцит калію проявляється в скручуванні верхівок пагонів і країв листяних пластин,
- нестачу фосфору можна виявити за синюватим відтінком гілок і дуже темним листям,
Заповнити нестачу цих елементів допоможе зола соняшника, так як вона містить багато легкозасвоюваних поживних елементів: карбонат кальцію, силікат кальцію, сульфат кальцію, хлорид кальцію, ортофосфат калію, ортофосфат натрію, хлорид натрію, карбонат, силікат і сульфат магнію.
Зола соняшника: її властивості і застосування – читайте у статті.
В залежності від сортів малини і регіону вирощування терміни можуть змінюватись. Рослини удобрюють двічі за сезон: при набуханні бруньок або у період появи листя і після плодоношення або підготовки малиннику до зимівлі. Ремонтантні сорти малини частіше вимагають добрива з-за майже безперервного плодоношення.
Для позакореневого або кореневого підживлення малини можна використовувати будь-який спосіб:
- розсипання сухого продукту при розпушуванні перед поливом під час активної вегетації, а також у період плодоношення,
- розпорошення водного розчину на листові пластини,
- полив під корінь відваром на основі золи.
Вносити добриво можна в будь-який ґрунт, за винятком карбонатного, який вже насичений лужними складовими.
Інструкції і пропорції
Для дорослих ягідних чагарників необхідно 0,6 кг золи під рослину. На етапі цвітіння можна використовувати рідкі зольні підживлення. Пропорції для сухого продукту: 150 г на 1 м2 при перекопці, при використанні добрива в рідкому вигляді - 0,5 л на кущ.
Як приготувати зольний розчин?
- Щоб приготувати зольний розчин, 200-250 г порошку розводять в 10 л холодної води. Перед застосуванням ретельно збовтують.
- Для отримання маточного відвару змішують 1 кг золи і 10 л води, кип'ятять 15-20 хвилин. Відвар використовують після повного остигання.
- Щоб приготувати настій, 1/3 відра наповнюють золою, заливають до країв гарячою водою і настоюють 48 годин. Перед застосуванням проціджують.
Можна просто посипати золу під кущі, але краще використовувати у вигляді розчинів і настоїв. Добриво в рідкому вигляді рослина краще засвоює. Сухий попіл застосовується при перекопуванні кущів і розпушуванні ґрунту. Також при внесенні підгодівлі в такому вигляді втрачається частина корисних речовин, тому рекомендується збільшувати концентрацію у порівнянні з рідким добривом.
Що робити, щоб малина була великою – читайте у статті.
Рекомендуємо вам звернути увагу на комплексне мінеральне добриво ТМ Зелений Гай Смачна Ягідка для всіх видів ягідних культур. Його внесення збільшить врожайність, забезпечить рівномірний та швидкий ріст, підвищить опірність переохолодженням, хворобам та гнилям.
Зольні підживлення актуальні за рахунок своєї натуральності, доступності та можливості створювати здорове живильне середовище для рослини. Корисні мінерали зберігаються в ґрунті до 3-4 років, насичуючи малину значущими для неї елементами, покращуючи якість врожаю і захищаючи від хвороб і шкідників.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв!
Комментарии
Напишите ваш комментарий