Як провести підгодівлю малини золою соняшника: інструкція

Як провести підгодівлю малини золою соняшника: інструкція

25 мая 2020

Загальний стан малини і її врожайність безпосередньо залежать від якості харчування куща. Підгодовувати малину золою соняшнику городники почали багато років тому. Це органічне добриво з хорошим складом корисних речовин. Але, незважаючи на це, попіл може і нашкодити. Тому важливо знати, як правильно підгодовувати малину, і визначати, що рослині потрібно саме зольне добриво.

Навіщо підгодовувати малину золою?

Коренева система малини розростається до 2 м і за кілька років виснажує навіть найбільш родючу землю, тому необхідні регулярні підгодівлі. Особливо в період цвітіння і плодоношення, коли рослині потрібні поживні елементи для повноцінного зав'язування ягід. Необхідна кількість цих мінералів досягається за рахунок органічних добрив, а саме золі соняшника.

Переваги зольних підживлень

Підживлення золою соняшнику з легкістю заповнять дефіцпопіл соняшника 1 лит мінералів без додаткового використання калійних і фосфорних добрив. Зола несе значну користь для ґрунту і рослини:

Крім хорошого мінерального складу, серед переваг також виділяють натуральність засобу і невисоку ціну.

Важливо знати! Не вносьте золу після азотної добавки. Луг (щелочь), що міститься в попелі, і азот при з'єднанні утворюють аміак. В результаті зола соняшника втратить здатність до розкисленню ґрунту, а частина азоту просто випарується.

Як визначити, що малині необхідна підгодівля золою?

Уважно огляньте рослину. Якщо їй не вистачає підживлення, кущ слабшає, погано плодоносить. В основному відзначається недолік 2-3 мінеральних речовин:

Заповнити нестачу цих елементів допоможе зола соняшника, так як вона містить багато легкозасвоюваних поживних елементів: карбонат кальцію, силікат кальцію, сульфат кальцію, хлорид кальцію, ортофосфат калію, ортофосфат натрію, хлорид натрію, карбонат, силікат і сульфат магнію.

Зола соняшника: її властивості і застосування – читайте у статті.

В залежності від сортів малини і регіону вирощування терміни можуть змінюватись. Рослини удобрюють двічі за сезон: при набуханні бруньок або у період появи листя і після плодоношення або підготовки малиннику до зимівлі. Ремонтантні сорти малини частіше вимагають добрива з-за майже безперервного плодоношення.

Для позакореневого або кореневого підживлення малини можна використовувати будь-який спосіб:

Вносити добриво можна в будь-який ґрунт, за винятком карбонатного, який вже насичений лужними складовими.

Інструкції і пропорції

Для дорослих ягідних чагарників необхідно 0,6 кг золи під рослину. На етапі цвітіння можна використовувати рідкі зольні підживлення. Пропорції для сухого продукту: 150 г на 1 м2 при перекопці, при використанні добрива в рідкому вигляді - 0,5 л на кущ.

Як приготувати зольний розчин?

Можна просто посипати золу під кущі, але краще використовувати у вигляді розчинів і настоїв. Добриво в рідкому вигляді рослина краще засвоює. Сухий попіл застосовується при перекопуванні кущів і розпушуванні ґрунту. Також при внесенні підгодівлі в такому вигляді втрачається частина корисних речовин, тому рекомендується збільшувати концентрацію у порівнянні з рідким добривом.

Що робити, щоб малина була великою – читайте у статті.

Рекомендуємо вам звернути увагу на комплексне мінеральне добриво ТМ Зелений Гай Смачна Ягідка для всіх видів ягідних культур. Його внесення збільшить врожайність, забезпечить рівномірний та швидкий ріст, підвищить опірність переохолодженням, хворобам та гнилям.

Зольні підживлення актуальні за рахунок своєї натуральності, доступності та можливості створювати здорове живильне середовище для рослини. Корисні мінерали зберігаються в ґрунті до 3-4 років, насичуючи малину значущими для неї елементами, покращуючи якість врожаю і захищаючи від хвороб і шкідників.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*