Як в спеку врятувати урожай?

Як в спеку врятувати урожай?

20 июня 2019

Спекотні дні випробовують нас на міцність. Тривале підвищення температури вище +35С може призвести до загибелі рослин. Якщо вночі температура не опускається нижче +18С, то це теж чинить негативний вплив на рослини і вони слабшають. Такі рослини схильні до захворювань, отримати від них хороший урожай майже неможливо. Як бути овочам і фруктам, які не можуть втекти від спеки?

Як вберегти врожай в нинішніх екстремальних погодних умовах?gorod-v-speku

Вже при температурі +25С майже всі культури припиняють вегетацію, а в спеку - переживають шок і завмирають в своєрідному анабіозі, припиняючи життєво важливі процеси.
Досвідчені городники в спекотне літо обов'язково мульчують землю під деревами і на грядках сосновою корою, це зменшує випаровування і скорочує полив в чотири рази. Під її рятівним шаром земля набагато прохолодніше, різниця температур сприяє піднесенню вологи по грунтовим капілярам з нижніх горизонтів грунту в кореневмісний шар.
Радує одне: шкідники перебувають в такому ж глибокому потрясінні, як і ми з вами. У наявності нестача вологи не тільки в грунті, а й у повітрі, а це сильно заважає їх виживанню.
Зараз становлять небезпеку тільки нічні комахи, яким легше адаптуватися до «підступів» нашого клімату, зокрема, мінуюча міль, яка орудує на капусті. Можна боротися з нею консервативно, обриваючи і спалюючи уражені листя, а можна «вийти на стежку війни», обприскати препаратами системної дії: Конфідор Максі або Бомбардир.

Чи існують препарати, які допоможуть рослинам адаптуватися до високих температур?

Радимо вам рано вранці хоча б раз в 7-10 днів обробляти сад і город біопрепаратом Radifarm плюс, який регулює ріст, посилюючи клітинний метаболізм і виробляючи стійкість до некомфортних умов.
В принципі, підійде будь-який стимулятор росту - Ереген Ультра, Епін або Циркон, - які можна раз в тиждень або давати по листу, або разом з поливом під корінь (1 мл препарату потрібно розвести в 10 л води). Вони абсолютно нешкідливі і являють собою спиртову витяжку з кореня женьшеню. Головне - обприскувати в саму рань, щоб засіб не встигав випаруватися.

Також рекомендуємо звернути увагу на біокомплекси БТУ. Вони екологічно безпечні, нешкідливі для людей, тварин і комах, а в ефективності не поступаються хімічним препаратам.
Читайте про біопрепарати для саду та городу БТУ-Центр в нашій статті.

Захист рослин від спеки у відкритому грунтіRadifarm плюс

Найкраще вжити заходів захисту ще під час закладки саду і городу, розташовуючи саджанці таким чином, щоб в пік спеки - з 12 до 16 годин крони дерев кидали на землю розсіяне світло, злегка затінюючи городні грядки. При цьому садити овочі потрібно не під кроною, а на відстані, куди дерево буде відкидати тінь. Це робиться з тієї причини, що коріння фруктових дерев самі витягують вологу і поживні речовини з грунту, висушуючи її. Але якщо час згаяно, найпростішим і дешевим способом буде створити штучне затінення. Це можна зробити двома шляхами. 

1. Правильно розсадити рослини на грядках, чергуючи високорослі з низькорослими сортами. 

2. Використовувати укривні матеріали, такі як агроволокно або ж затіняюча сітка.

Як використовувати затіняючу сітку читайте у нашій статті.

Як правильно поливати город в жарку погоду?

Успіхи садівника-городника у вирощуванні врожаю часто залежать від різних дрібниць, хоча полив дрібницею не назвеш. Але і тут є деякі хитрощі, про які варто нагадати. Мало вологи - рослини сохнуть, зелень в'яне, зав'язі опадають, а коренеплоди набувають гіркий смак. Багато вологи - овочі будуть водянистими, а корені можуть загнити. Як часто треба поливати - залежить від конкретної ділянки, від складу грунту, а також від набору овочів. Краще, якщо поливи будуть регулярними і своєчасними, а перед поливом бажано трохи розпушити грядки, щоб не утворювалася ґрунтова кірка: корінню крім води потрібен і кисень.

Поливати город практичніше вранці або ввечері, коли випаровування вологи мінімально: менше води і менше роботи. При цьому в прохолодну погоду бажаний ранковий полив, а при жаркій погоді - вечірній. Краще поливати рідко, але рясно, ніж кожен день маленькими порціями.
Температура для поливу повинна бути помірною, від 15 до 25 градусів. Полив зовсім холодною водою після спекотного дня викличе у рослин стрес, а надто тепла теж погано позначається на всмоктуючій здатності коренів.

gorod-v-speku

Більше про те як правильно поливати город читайте в нашій статті.

У теплицях земля висихає швидше, ніж у відкритому грунті, і рослинам треба більше води. Краще використовувати теплу воду, а після поливу парник або теплицю провітрити, щоб не утворився конденсат. Тепличні огірки поливають під корінь, після поливу бажано присипати грунт мульчею або землею. Є кілька способів захистити посадки в теплицях від перегріву і загибелі зав'язі. Один з варіантів - вкрити теплицю з південної і східної сторон будь-яким агроволокном, бажано щільним, не нижче 40 г/м2.

У той час, коли на одній території України панує спека і ось уже майже місяць немає дощу, в інших місцях люди страждають від надмірних злив. 

Як врятувати урожай після злив читайте в цій статті.

А ми бажаємо вам гарної погоди, здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*