Як вибрати насіння газонної трави

Як вибрати насіння газонної трави

28 марта 2019

Правильно обрана газонна трава запорука гарного трав'яного покриття. Підібрати правильно сорт і насіння в залежності від клімату, типу експлуатації і ґрунту дуже важливо, так як це дасть гарантію того, що результат вашої праці буде гідним, а трав'яне покриття довговічним. 
Щоб готовий газон радував красою, був стійким до різних природних впливів, фахівцями були підібрані спеціальні травосуміші для газонів. Компоненти в них спеціально додані в таких пропорціях, щоб характеристики окремих видів доповнювали один одного.

Які критерії важливі при виборі газонної трави?

Якщо ви хочете самостійно вибрати насіння газонних трав, то варто звертати увагу не на один, а на кілька критеріїв одночасно.

1. Призначення зеленого покриття

Трави, які рекомендується використовувати, щоб посіяти спортивний газон, мавританський або універсальний, істотно відрізняються, так як початкові вимоги, що пред'являються до злаків, абсолютно різні.універсальний газон

2. Клімат

Суміш газонних трав повинна підходити під кліматичні умови вашого регіону. В іншому випадку будуть проблеми зі схожістю і з доглядом за газоном, який потребує великих матеріальних і тимчасових вкладень. 

3. Грунт 

Якість ґрунту, в який буде здійснюватися висадка насіння газонних трав: кислотність, склад, а також рівень ґрунтових вод повинні відповідати умовам гарного росту використовуваних сортів. 

4. Освітленість території

Залежно від ступеня попадання сонячних променів на ділянку протягом дня розрізняють тіньові, сонячні і універсальні види газонних трав. Тіньолюбні відмінно переносять як легке, так і сильне затемнення, при цьому не втрачають свої декоративні якості. Сонячні пристосовані до яскравого освітлення, переносять посуху. Універсальні газонні суміші пристосовані до будь-якого типу освітлення.

5. Вимоги до догляду за газонними травами

Цей критерій залежить від того, скільки часу ви зможете приділяти догляду за газоном. Якщо ви хочете отримати максимальний результат, практично не докладаючи зусиль, варто розглянути стійкі газонні трави, які вимагають тільки поливу. Наприклад, насіння трав для мавританського газону, або готова невибагливі суміш «для ледачих» Ліліпут. Також при покупці не забудьте перевірити термін  придатності, так як після його закінчення насіння можуть дати погану схожість.

мавританський газон

6. Як вибрати насіння трави для універсального і мавританського газону

Трава для газону буде чудово рости і забезпечить максимальну довговічність покриття, якщо вона правильно обрана в залежності від того, для чого буде використовуватися галявина, і чи будуть по ній ходити.

Універсальний газон

Надзвичайно декоративний, має благородний вид, прекрасно обрамляє клумби, альпійські гірки і може служити самостійною одиницею ландшафтного дизайну. Стійкий до витоптування і заморозків. Разом з цим трохи вимогливий до догляду і періодичності в стрижці. Найчастіше для посіву універсального газону використовують монокультуру насіння тільки одного виду. В складі універсального газону є райграс. Він утворює однорідний, рівний покрив, при цьому непогано переносить недолік вологи, заморозки. Володіє м'якими листками, прекрасно підходить для низького покосу. Також вівсяниця лугова - ще більш стійка до посухи, ніж райграс, незважаючи на це зберігає соковитість кольору. Невибаглива до грунту, швидко розростається, витісняючи бур`яни. Також для універсального газону застосовують м`ятлик луговий. 

Мавританський газон

Для цього типу характерні прості, звичні рослини і квіти, які часто зустрічаються в природному ландшафті. Це один з найпростіших газонів, який не вимагає ретельного догляду, але за рахунок яскравого цвітіння трав, що входять до його складу, надзвичайно декоративний і ошатний протягом довгого часу. Для мавританського використовують такі насіння для газону: вівсяниця лугова, райграс, м`ятлик луговий, клівер, польовиця та суміш дуже декоративних квітів, які будуть прекрасно виділятися на мавританському газоні за рахунок насичених кольорів.

Доповнити суміш газонної трави можна за допомогою насіння майорців, гіпсофіли, чорнобривців, маку або ехінацеї

Як правильно підібрати суміш трав для спортивного і декоративного газону

Спортивна і декоративна галявина за призначенням протилежні одна одній. Перша повинна бути максимально стійкою до пошкоджень, пружною і досить м'якою для того, щоб стримувати падіння. Друга володіти лише морозостійкістю і прекрасними декоративними властивостями.
Спортивний газон найчастіше застосовують для волейбольних, футбольних полів або дитячих ігрових майданчиків.

спортивний газон

Газонна трава спортивна прекрасно пристосована до механічних навантажень, стійка до витоптування. Нормою посіву насіння вважається 40-50 грам на 1 кв.м. Щоб утворений покрив був рівним, при посіві насіння розправте граблями. Для створення якісного спортивного газону використовують суміш з трав та злаків, одні з яких утворюють дуже еластичну дернину, добре зміцнюють ділянки з похилим ландшафтом, швидко відростають після скошування. Інші утворюють м'який, приємний покрив. Доповнюють суміші вівсяницею червоною та м'ятликом.

Декоративний газон

До цього типу відносять лугові і садово-паркові газони. Такі трав'яні покриви не передбачають підвищеного навантаження, але завдяки травам, що входять до їх складу, при правильному і регулярному догляді дуже красиві протягом усього сезону. Вимагають частої стрижки, а висота пагонів не повинна перевищувати 3 см. Для декоративного газону найчастіше вибирають такі трави, що чудово ростуть на любих грунтах, морозостійкі, швидко відновлюються після скошування, добре виносять невелику посуху та утворюють щільний, соковитий покрив.

Особливо цінується в газонах повільне зростання, тому зверніть вашу увагу на спеціальні газонні трави повільного зростання, які характеризуються стійкістю до витоптування та хвороб. Доречи, щоб ваш газон завжди виглядав бездоганно, щоб на ньому не росли бур’яни, використовуйте післясходовий гербіцид Гольф, який знищить на газоні тільки непотрібні багаторічні та однорічні бур’яни.газон мавританський декоративний

Для того, щоб вибрати сорти рослин і квітів для своєї галявини зверніть увагу на опис видів газонних трав з фото і назвами, котрі знайдете на нашому сайті. Каталог газонних трав нашого магазину дуже великий, кожен найде собі саме те, що треба – газонні трави стійкі до витоптування, для сонячних ділянок, для затінених місць, спортивні, декоративні та багато інших.
Висновок: основою для вирощування декоративного газону, безумовно, є якісна газонна трава. Перед покупкою не забудьте проаналізувати критерії, що дасть можливість домогтися найкращого результату при оформленні зеленої галявини.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*