Як вибрати насіння кавуна?

Як вибрати насіння кавуна?

5 ноября 2018

Вирощування кавунів не є простим завданням, але ця справа завжди варта витрачених зусиль. Кавуни мають довгий вегетаційний період, деякі сорти не встигають вирости і дозріти у північних регіонах України. В данному випадку має сенс купувати насіння кавунів ранніх сортів.

Критерії вибору насіння кавуна

Кавун культура теплолюбна і вимагає особливих критеріїв відбору насіння:


1. Перший і головний критерії - це можливість вибраного сорту або гібрида давати врожай при малій кількості сонячного тепла. Такі сорти існують, але розміри плодів значно менше, ніж можна отримати в південних регіонах. Наприклад дуже добре результати проявив сорт кавунів Вогник.

nasinnya-kavuna-3
2. Швидкість дозрівання плодів дуже важлива для сорта кавуна, який буде вирощуватися в помірній зоні. Кавун повинен встигнути вирости і дозріти за 2-3 місяці в період найбільшої активності сонця. Тому потрібно вибирати переважно ранньостиглі і середньостиглі сорти і гібриди. Наприклад кавун Шуга Бебі, який вже давно і досить успішно вирощується в Україні.


3. Насіння кавуна можна висівати у відкритий грунт або спочатку виростити розсаду, а потім пересадити її у відкритий грунт. Тому в залежності від цього потрібно вибирати відповідні насіння. За допомогою розсади можна отримати більш кращий урожай, ніж при посіві насіння у відкритий грунт. Для вирощування розсади кавунів підійдуть касети для розсади на 50 вічок.


4. Завжди потрібно дивитися на терміни посіву, сходів і збору врожаю вибраного сорту. Це дозволить вибрати насіння кавунів, які найкраще підійдуть до умов, в яких будуть вирощуватися. Кавун можна висівати в грунт, коли встановлюється стійка температура повітря +10С.

nasinnya-kavuniv
У більшості випадків краще вибирати сорт, а не гібрид кавуна, оскільки в подальшому можна буде зібрати власне насіння. Це дозволить вибрати кращий сорт кавунів і вирощувати його щороку без зайвих витрат.


Насіння кавуна, як і будь-яке інше, потрібно купувати в спеціальних магазинах. В нашому магазині  вибрати насіння кавуна зовсім на складно. Головне - читати опис товару, там завжди все докладно написано.
Після підбору насіння кавуна все буде залежати від того, коли і як ви висієте його. Чим раніше ви це зробити, тим краще, але потрібно подбати про утеплення грядки. Тому в холодних регіонах іноді буває доцільніше вирощувати розсаду.

Посів насіння кавуна

Чим раніше буде посіяний кавун, тим краще, але якщо погодні умови не дозволяють цього зробити, розкриємо деякі хитрощі:

nasinnya-kavuna-2
Для раннього посіву кавунів у відкритий грунт досить добре підготувати грядку і нагріти грунт. У помірних широтах вже в другій половині квітня можна висівати насіння кавуна. При цьому перед посівом і після посіву грядка накривається агроволокном. Після отримання сходів над кожним рядком виставляються невеликі каркаси - дуги, на які натягується агроволокно. Накриття знімається, коли ймовірність весняних заморозків буде нульова.


Деякі сорти кавунів можна висівати безпосередньо в грунт з початку травня і до початка червня. Чим пізніше висівається насіння, тим менше вам потрібно піклуватися про утеплення грядки і тим менше ймовірність отримати хороший урожай. Незважаючи на це існують сорти, які навіть при пізньому (літньому) посіві дозволяють отримати хороший урожай кавуна. Кавун Астраханський, кавун Ау Продюсер цілком реально дають хороші урожаї навіть у вересні.

У будь-якому випадку відстань між рядками має бути не менше 1 метра. У деяких випадках вона може становити до 2 метрів. Відстань між рослинами в рядку повинна бути не менше 15-20 сантиметрів.

nasinnya-kavuna-1
Насіння кавунів починають проростати, коли грунт прогрівається до температури 12-15 градусів. Якщо температура менше, то насіння просто лежатиме в грунті без будь-якої активності. При цьому, якщо грунт вологий, то насіння набухне і може пошкодитися, що в результаті призведе до поганих сходів.
У будь-якому випадку отримання хорошого врожаю залежить від наполегливості та умінь садівника. Якщо захочете мати власні кавуни, то ніякі перепони тоді не страшні. Головне налагодити цей процес, тоді ніяких складнощів в майбутніх роках не буде.


Ми бажаємо вам здорових та багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*