Як відрізнити справжні добрива від підробки?

Як відрізнити справжні добрива від підробки?

28 февраля 2019

З початком городнього сезону нас часто запитують: як же відрізнити справжні добрива для саду та городу  від підробки, адже від цього залежить якість врожаю, а іноді і здоров'я всієї родини! На жаль, з'явилося безліч фальсифікацій мінеральних добрив. Треба бути уважними, щоб в гонитві "за кращим" не натрапити на шахраїв.

Помацати, перевірити запах, спробувати «на зуб» - всі ці методи не підходять для перевірки якості мінеральних добрив. Ясність може настати тільки після експертизи в лабораторії.

dobryva-2

У звичайних покупців, як правило, такої можливості немає. А хочеться використовувати якісні добрива, адже це підвищить схожість і врожайність, і збереже «здоров'я» ділянки. Овочі та фрукти, які ви виростите, будуть корисні для вас і ваших дітей.

Скористайтеся наступними рекомендаціями як розпізнати фальсифіковані добрива. Отже,

На які моменти варто звернути увагу, щоб обійти підробку добрив стороною?

1. Ціна. Явно занижена ціна на добриво - це швидше за все підробка. Щоб здешевити ціну, нечесні продавці економлять на складових. Але на упаковці вказують не тільки повний набір необхідних речовин (азот, фосфор, калій, комплекс мікроелементів), але ще й різні «чарівні» добавки (вітаміни, супер-нано добавки, фітогормони та інші чудові речовини, що не мають відношення до добрив). А іноді фасують навіть не подрібнену селітру, а підфарбований металургійний сульфат амонію.dobryva

2. Вага. Шахраї часто завищують вагу препарату.  Якщо поблизу в магазині є ваги, не полінуйтеся і зважте упаковку з добривом. Якщо вага вище заявленого на етикетці - ви зіткнулися з підробкою. У контрафактні препарати також можуть додавати кам'яну крихту для збільшення маси: якщо ви помітили дивний компонент в складі добрива, краще відмовитися від його використання.

3. Сертифікати. Не соромтеся вимагати у персоналу точки продажів сертифікати відповідності та походження сировини на препарати для сільського господарства. Звичайно, злочинці можуть забезпечити партію і підробленими документами. Але, як правило, інтерес покупця до супровідної документації змусить продавця контрафакту нервувати.dobryva-1

4. Точка продажу. Найменший ризик потрапити на підробку добрив передбачає покупка в інтернет магазині, який вже давно працює і має хорошу репутацію, в найбільшому садівничому супермаркеті, фірмовому магазині або в авторизованого розповсюджувача. Добриво-підробка очікує вас на стихійних ринках, у залізничних і автостанцій, при покупці з рук.

5. Консистенція. Досвідчений садівник може розпізнати добриво-підробку навіть по консистенції. Фальсифіковані препарати можуть «грішити» наявністю осаду, мати незвичайний колір, утворювати грудки, випадати в осад при змішуванні з іншими добривами. Така «хімія» - 100% підробка.

6. Упаковка. Шахраї часто упускають якісь деталі упаковки, коли копіюють відомі торгові марки добрив. Подивіться на тару (коробочку, пляшку, каністру), її колір, наявність мірної лінійки, ковпачок, якість етикетки і поліграфії, наявність додаткового захисту (голограма, DAT-стікер). Якщо у вас виникнуть сумніви, краще відмовитися від покупки. Запишіть номер партії і зв'яжіться з виробником для уточнення ситуації.

Від підроблених добрив ніхто не застрахований - ні дачник, ні агрохолдинг. Тому покупку якісних добрив потрібно здійснювати у перевірених виробників або їх дилерів. dobryva-4

Якщо Ви все ж запідозрили неякісний продукт - зв'яжіться з виробником по телефону гарячої лінії який вказаний на упаковці і отримаєте пояснення з цього приводу.

Ця стаття написана для думаючого споживача, який вміє рахувати свої гроші. На якості добрив, як відомо, економити не можна.

Правила та норми внесення добрив навесні можете почитати в нашій статті

Тому перед покупкою добрив подумайте! Все зважте! Будьте уважні! Тоді вирощені овочі та фрукти будуть корисні для вас і ваших дітей. А ми бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*