Як вирощувати томати: 10 порад

Як вирощувати томати: 10 порад

13 сентября 2018

Нерідко саме бажання вирощувати томати стає причиною появи городу, і кожен справжній їх любитель мріє отримати урожай ідеальних томатів. Міцних, але соковитих. Солодких, але кислуватих. Ароматних, позбавлених будь-яких недоліків, майже досконалих. На жаль, складно знайти овочі, які були б більш проблемними при вирощуванні, ніж томати. Секрет успіху в отриманні по-справжньому смачних плодів - це вибір найкращого насіння томатів, своєчасна посадка і попередження будь-яких проблем до того, як вони виникнуть. Щоб наблизитися до своєї мети, почніть з десяти порад.

1. Не перенаселяйте горщики насінням томатів

Якщо ви починаєте вирощувати томати з насіння, забезпечте кожному саджанцю достатньо місця для нормального росту та розвитку. Переповнені насінням горщики з розсадою ускладнюють зростання томатів, що згодом може привести до хвороб рослин. Як тільки у саджанця з'являться перші листя, ви повинні пересадити його у його власний горщик для розсади діаметром не менше 10 см.

2. Подбайте про достатню кількість світла для розсади томатів

sekrety-tomatov-1


Насінням томатів необхідно насичене пряме освітлення. Взимку, коли світлові дні досить короткі, навіть розміщення горщиків поруч з вікном на сонячній стороні будинку не буде для рослин цілком достатньою мірою. Якщо тільки ви не вирощуєте розсаду в теплиці, забезпечте її штучним освітленням протягом 14-18 годин на добу.
Щоб рослини виросли міцними і здоровими, з розвиненою кореневою системою, тримайте їх на відстані 5 см від джерела світла. У міру того, як томати будуть рости, вам доведеться або опускати горщики нижче, або піднімати лампи. Коли ж саджанці, нарешті, будуть готові до висадки на вулиці, використовуйте для цього саму сонячну ділянку вашого городу.

3. Поставте поруч із розсадою томатів вентилятор

Саджанцям томатів необхідно гойдатися на вітрі, щоб їх стебла зміцнилися і стали сильними. На вулиці це відбувається природним способом, але якщо ви вирощуєте їх в теплиці, то вам доведеться штучно створити ефект циркуляції повітря. Забезпечте рослинам вітерець, обдуваючи їх з вентилятора протягом 5-10 хвилин, двічі в день. Це не займе багато часу, зате ефект від таких простих дій буде вражаючим. Особливо важлива така процедура, якщо ви купили насіння великоплідних томатів, таких як Рожевий Гігант або Спрінт Таймер, наприклад.

4. Прогрійте грунт в городі

tomat-1
Томати дуже люблять тепло. Вони не почнуть нормально рости, поки грунт і повітря не стануть досить теплими. Щоб простимулювати цей процес, ви можете заздалегідь підготувати грунт: накрийте його чорним агроволокном за пару тижнів до того, як плануєте пересадити в нього розсаду. В результаті ви отримаєте декілька додаткових градусів тепла в грунті, які дозволять вам отримати ранній урожай томатів.
Перед посадкою рослин ви можете зняти агроволокно, хоча мульчуючий варіант має сенс залишити: таке укриття тільки посприяє швидкому і здоровому росту ваших томатів.

5. Стебла розсади помідорів заривайте глибше

Пересаджуючи рослини в город, закопуйте їх глибше, ніж це було в горщиках: щоб в землі опинилась вся нижня частина стебла до першого листя. Вміщена таким чином розсада томатів зможуе відростити коріння навколо стебла. А чим більше коренів - тим більше сильним і здоровим стає все рослина.
Ви можете або викопувати досить глибокі ямки, або просто поміщати розсаду в землю похило. Вони швидко випростуються і потягнуться до сонця, а нижні частини їх стебел, тим часом, залишаться в грунті.

6. Мульчуйте грунт після його розігріву

mulchirovanie-tomatov
Якщо ви не збираєтеся залишати на поверхні грунту агроволокно (як було запропоновано в раді номер 4), покривайте його мульчею після того, як він більш-менш розігріється. Мульчування зберігає воду і перешкоджає поширенню хвороб серед рослин, але якщо ви почнете виконувати його занадто рано, воно затулить сонячне світло і зробить грунт холоднішим. Коли на вулиці встановиться досить тепла температура і вдень, і вночі, ви можете почати покривати грунт мульчею для збереження вологи.

7. Відривайте старе листя у високих рослин

sekrety-tomatov-2


Як тільки висота саджанців ваших томатів складе близько 15 см, відірвіть листя приблизно з перших 5 см їх довжини. Це найперше і старе листя, яке, у міру росту рослини, отримує все менше сонячного світла і свіжого повітря. Оскільки воно знаходиться близько до землі, воно дуже сприйнятливе до впливу патогенів. Тому легко може бути вражене грибковими захворюваннями. Якщо ви їх вчасно видалите, то ймовірність подібного зараження суттєво знизиться. Для захисту від грибкових захворювань не буде зайвим щотижня обприскувати рослини фунгіцидами, такими як Фітоспорин-М, наприклад.

8. Обрізайте рослини, щоб отримати більше томатів


Видаляйте бічні пагони, що розвиваються між двома сформованими гілками. Вони не принесуть плодів, а лише заберуть зайві поживні речовини у рослини.
Не бійтеся обрізати свої рослини в принципі. Наприклад, ви можете відірвати кілька листів, щоб сонце краще висвітлювало дозріваючі плоди. Але пам'ятайте і про те, що листя відповідають за фотосинтез і виробництво цукру, який впливає на смак ваших майбутніх томатів. Чим менше листя - тим менш солодкі плоди ви отримаєте.

9. Поливайте томати регулярно

sekrety-tomatov-3


Поки плоди тільки формуються, поливайте рослини рясно і регулярно. Нерегулярний полив - наприклад, пропустили тижні і намагаєтесь «нагнати» згаяний час - призведе до гниття і пошкодження саджанців. Вся площа городу, засаджена томатами, повинна отримувати води на рівні не менше 2,5 см за тиждень, а в жаркі і посушливі періоди - ще більше. Якщо рослини починають виглядати млявими і сухими, полийте їх додатково.
Коли справа дійде до дозрівання плодів, полив можна трохи послабити. Зменшення рівня вологості збереже більше цукру в рослинах і зробить плоди більш солодкими. Крім того, якщо поливати томати надмірно, вони можуть перестати цвісти або навіть втратити плоди.

10. Виберіть свій тип вирощування томатів

Дуже багато в питаннях вирощування овочів залежить від примх погоди, але деякі аспекти людям все ж підвладні. Є два основних типи томатів. Детермінантні томати досягають певної висоти, а потім починають рясно плодоносити. Вони зазвичай розквітають досить рано, і якщо погодні умови не виявляться занадто несприятливими, ви без проблем отримаєте свій урожай.
Однак великі, соковиті томати з насиченим смаком, які ми всі так любимо, відносяться до групи індетермінантних. Це означає, що їх кущі ростуть у висоту без особливих обмежень (томати в принципі є лозами, які і потрібно вирощувати, як зростаючі вгору рослини). Індетермінантні томати люблять рости довго, витягуватися ближче до сонячного світла, перш ніж починають плодоносити. Тому вони цілком можуть не приносити плоди протягом перших 1-2 місяців - це не повинно вас бентежити.


Також при виборі насіння томатів зверніть увагу на строки дозрівання.tomat
Ранньостиглі томати швидко та рано дозрівають і рясно плодоносять. Ранні томати завжди солодкі, наділені тонким ароматом. Такі плоди треба відразу їсти або пускати на сік. Для консервації вони не підходять.
Середньостиглі та пізньостиглі сорти томатів відрізняються відмінними смаковими якостями, ароматом, вони м'ясисті і соковиті. Плоди пізньостиглих томатів, в залежності від сорту, бувають різного кольору, форми і ваги. Особливість пізніх сортів полягає в можливості їх вирощування безрозсадним способом. На момент посіву насіння грунт вже досить прогрітий і зерна відразу занурюють в грунт на постійне місце зростання.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*