Як виростити актинідію в відкритому грунті?

Як виростити актинідію в відкритому грунті?

5 октября 2020

Актинідія - екзотична ліана, близька родичка ківі. Її вирощують як декоративно-плодову рослину. Розгалужені стебла покриті красивими листками, тому актрнідію використовують і для озеленення саду, а ягоди актинідії смачні і корисні.

Актинідія - дводомна рослина, тобто на ліані формуються квітки тільки одного типу - жіночого або чоловічого. Щоб отримати плоди, в саду садять рослини обох видів. Квітки запилюються вітром, бджолами або джмелями. 

Кращі сорти актинідії для посадки

Аргута Пурпурна жіноча та чоловіча (запилювач).актинидія жіноча

Плоди актинідії зав'язуються на жіночій рослині. Вони дозрівають протягом 1-2 місяців. Урожай починають збирати в кінці серпня. Ягоди довгасті, зелені і соковиті. Їх смак кисло-солодкий, нагадує ківі. Довжина плоду у кожного виду різна від 1,5 до 3 см. Його вага досягає 20 см. Хороший урожай можна збирати щорічно протягом 20 років. У плодів актинідії може змінюватися аромат: в один рік він нагадує ананас, в інший - яблуко.

Агротехніка вирощування актинідії

Саджанці актинідії не повинні бути старше 2 років. Саджанці з закритою кореневою системою краще приживаються на новому місці. Для гарної врожайності на 5 жіночих рослин потрібно посадити 2 чоловічих такого ж виду.

Місце посадки

Актинідія - витка рослина, тому перед посадкою їй потрібно підібрати міцну опору. Вона забезпечить розростання ліани в вертикальній площині. На дачній ділянці актинідію можна вирощувати уздовж огорожі, стіни альтанки або будинку на відстані 1,5-2 м. Не можна садити актинідію в місцях застою води та під палючим сонцем. Ліану потрібно розмістити там, де вона буде висвітлюватися переважно ранковими променями.

Правила посадки і догляду у відкритому грунтіактинидія чоловіча

1. На дно ями укладають шар дренажу висотою 10 см. Для цього використовуйте керамзит або гальку.

2. Далі в кожну яму додають суміш добрив, приготовану з 10 кг перегною, 150 г суперфосфату, 50 г аміачної селітри і 2 склянок золи соняшника. При осінній посадці замість перепрілого гною використовують 50 г аміачної селітри або сечовини. Зверху насипаю 5 см землі.

3. По центру роблять горбок, на який ставлять саджанець. Коріння засипають землею і злегка утрамбовують. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Лунку навколо стовбура не роблять, щоб не застоювалася дощова вода.

4. Кожну рослину рясно поливають.

5. Посадки мульчують сосновою корою.

Використання соснової кори в саду, городі і квітнику - читайте в статті.

Незважаючи на екзотичність, актинідія - невибаглива рослина. Вибирайте якісний посадковий матеріал, дотримуйтесь нескладних правил посадки актинідії, і незабаром рослина не тільки обдарує смачними ягодами, а й стане чудовою прикрасою вашого саду.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*