Як виростити буряк і моркву, щоб вони були солодкими

Як виростити буряк і моркву, щоб вони були солодкими

11 апреля 2020

Хочемо поділитися з вами прийомами, завдяки яким можна підвищити цукристість буряків і моркви. Не можна під буряк і моркву вносити органічні добрива, тільки під попередню культуру. Гній, забезпечуючи культуру підвищеною кількістю азоту, надає їм неприємний йодистий присмак. Коренеплоди виростають кострубатими, морква стає неприродного рудого кольору, а буряк брудно-червоного з білястими прожилками.

Коренеплоди обов'язково повинні розташовуватися на відкритій сонячній ділянці. На колишньому місці їх можна висівати через 3-4 роки. Попередниками повинні бути горох, рання капуста, рання картопля, огірки, цибуля, всі культури, які прибирають рано - щоб встигнути підготувати ділянку та внести необхідні добрива. Коренеплоди гостро реагують на реакцію ґрунту. Їм підходить тільки нейтральна реакція. Навіть на слабокислому ґрунті вони знижують вміст цукрів у коренеплодах. Кислотність ґрунту можна нейтралізувати внесенням вапна.

Що робити, якщо на вашій ділянці ґрунт має підвищену кислотність?

читайте в нашій статті.

У фазі наростання коренеплоду, в червні-липні ефективне підживлення рослин нітроамофоскою. Приготуйте розчин 30-40 г/10 л води, пролийте між рядками рослин по 2-3 л на погонний метр і полийте чистою водою.

сульфат марганцюборна кислотатютюновий пил

У серпні підгодуйте рослини мікродобривами, що містять бор і марганець. Ці мікродобрива ефективно підвищують вміст вітамінів і цукрів у коренеплодах. Мікродобрива вносять у вигляді підживлень в міжряддя. Для цього візьміть сульфат марганцю і борну кислоту по 0,5 чайної ложки на 10 л води. Вносять 2 л на 1 погонний метр. Після підгодівлі ділянку поливають чистою водою.

Також рекомендуємо використовувати спеціальне добриво для коренеплодів Чистий Лист, яке забезпечить рослини усіма необхідними елементами для доброго врожаю.добриво для коренеплодів Чистий Лист

Велику кількісті бору, марганцю та інших макро– і мікроелементів містить попіл соняшника. Достатньо внести пів склянки золи на погонний метр, закласти в ґрунт сапкою і полити.

Буряк дуже любить звичайну кухонну сіль. Протягом вегетації буряк підгодовують 3 рази. Останню підгодівлю зробіть сольовим розчином: 10-15 г кухонної солі на 10 л води. Витрата такого розчину приблизно 5 л на 1 кв. м. А коренеплоди від цього набувають надзвичайну солодкість.

Моркву побалуйте в кінці серпня розчином борної кислоти. В 1 л гарячої води розчиніть 1 чайну ложку борної кислоти і розведіть у 10 л води. Охолодженим розчином обприскайте рослини моркви. Іноді морква неприємно гірчить. Це її захисна реакція на морквяну муху. Прибрати гіркоту, а заодно позбутися від морквяної мухи можна розчином тютюнового пилу, який ефективно допоможе позбутися від інших шкідників не тільки на моркві, але і на всіх садових рослинах.

Застосування тютюнового пилу в садівництві

читайте в нашій статті.

І ще дві ради – поливайте моркву і буряк дуже акуратно, намагаючись не замочити «вершки», щоб не спровокувати розвиток гнилей і грибних хвороб. Робіть це регулярно, не допускаючи пересихання ґрунту, особливо під час наростання коренеплодів.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*