Як виростити естрагон (тархун)?

Як виростити естрагон (тархун)?

22 декабря 2020

Улюблена багатьма пряно-ароматична рослина естрагон (або тархун) відома давно. В даний час естрагон часто вирощують в садах і городах як пряну рослину.

Вирощування тархуна з насіння

Посів насіння тархуна на розсаду проводьте з середини січня в торф'яні горщики або касети для розсади. Грунт беріть легкий та водопроникний. Слідкуйте, щоб він був постійно вологим, але не мокрим.
Яким повинен бути грунт для розсади?
Ємності з розсадою помістіть в тепличку та поставте на прохолодне підвіконня. У фазі 2 листочків прорвіть розсаду, залиште самі сильні сіянці на відстані 6-8 см. У квітні розсаду тархуна висаджують у відкритий грунт, можна по 2 шт. в одну лунку за схемою 30х70 см.насіння тархуна
Естрагон відносно невибагливий до ґрунтових умов, хоча краще росте на пухких, багатих і вологих ґрунтах.
Не можна саджати тархун на сирих ділянках, де є ризик вимокання рослин. Оберіть відкриту, добре освітлену ділянку. На одному місці тархун може рости до 15 років поспіль.

Як доглядати за тархуном?

Як ми вже казали, тархун - рослина невибаглива. Головний догляд - очищення ділянки від бур'яну та розпушевання грунту, щоб коріння було забезпечене повітрям.
Поливайте помірно, в залежності від погодних умов, раз на 2-3 тижні. Навесні, після першої прополки або перед цвітінням, проведіть підживлення настоєм золи соняшника.
Під полив також можна підгодувати тархун і сухою золою (1-2 склянки на кущ). Тархун добре відгукнеться на підгодівлю мікроелементами або сумішшю добрив - по 1 ложці хлористого калію та суперфосфату на відро води. Якщо грунти збіднені - добавте в суміш склянку золи.

Збирання врожаю тархуна


Збирання естрагону проводять три-чотири рази за період вегетації, зрізуючи рослини на рівні 10-15 см від поверхні грунту. Пагони починають зрізати, коли вони досягнуть висоти 20-25 см.
Молода ніжна ароматна зелень рослини - джерело вітамінів, особливо в ранньовесняний період. Естрагон можна використовувати як зелень до столу, а також додавати в усі весняні салати, соуси, супи, окрошки, в м'ясні, овочеві, рибні страви, бульйони. А який смачний напій можна приготувати з тархуна!
Високі, щільні, темно-зелені кущі естрагону зберігають декоративність протягом усього сезону, відмінно підходять для фонових посадок на задньому плані квітників.


Всі пряні трави можна виростити на присадибній ділянці, вони мають велику цінність і забезпечать вашу родину необхідними вітамінами.
Бажаємо вам доброго здоров'я і хороших урожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*