Як виростити крупні томати?

5 июня 2019
Якщо ваші помідори з року в рік не радують великими плодами, можливо, ви не дотримуєтеся правил догляду за ними. Давайте розбиратися — як правильно доглядати за томатами, бо вирощені на своїй ділянці, вони набагато смачніше покупних. Але щоб томати радували вас смачним та здоровим урожаєм, треба знати кілька секретів.
1. Як поливати томати?
У суху погоду томати поливайте під корінь. Дощування погано впливає на цвітіння, викликає опадання квіток, затримує зав'язування плодів та їх дозрівання.
Також дощування збільшує вологість повітря. А це приводить до появи і поширення грибкових захворювань. Коли плоди томатів досягнуть діаметру 1-2 см, збільшіть витрату води і поливайте 1-2 рази на 7-10 днів.
2. Як підгодовувати томати?
Мінеральні добрива вносьте в підкормку в рідкому вигляді після поливу. Першу підгодівлю томатів проведіть через пару тижнів після висадки розсади, під час утворення зав'язей на першому суцвітті. Візьміть 20-25 г суперфосфату та 15-20 г сульфату калію на 1 кв. м. Якщо ґрунти бідні, добавте ще 10 г аміачної селітри на 1 кв. м.
Другу та третю підгодівлю томатів проведіть у період масового зростання та дозрівання плодів з розрахунку аміачної селітри 15-20 г та сульфату калію 20-25 г на 1 кв. м. Щоб отримати ранній врожай томатів можна застосувати і позакореневе підживлення. Візьміть по 16 г карбаміду та сульфату калію та 10 г суперфосфату.
Як прискорити дозрівання томатів?
Читайте у нашій статті.
Такі підживлення рекомендуємо проводити спільно з обробкою томатів проти шкідників та хвороб. Краще робіть це ввечері, тоді нанесений розчин буде висихати повільно, а ранкова роса буде сприяти кращому його поглинанню.
Щоб попередити поширення грибкових хвороб томатів 2-3 рази за сезон проведіть обробки рослин бордоською сумішшю або хлорокисом міді (ХОМ).
Чому скручується листя на томатах?
Читайте у нашій статті.
3. Щоб томати не були пустотілі та дрібні
Якщо таке трапляється — виною усьому є погане запилення. Відбувається це через високу або, навпаки, низьку температуру повітря. Також та порожність плодів томатів впливає і вологість. Пилок у помідорів важкий, тому у вологому повітрі (особливо у теплицях) він погано висипається з пиляків квітів. Тому кілька разів на тиждень просто злегка потрусіть рослини в першій половині дня. Це краще запилить квітки та добре зав'яже плоди на томатах.
4. Чому плоди томатів дрібні?
Причин може бути декілька: велика кількість пасинків, слабка освітленість, недолік калію, азоту або фосфору, велика різниця нічних та денних температур.
5. Видаляйте листя на кущах томатів
Через місяць після висадки розсади томатів з ранку в сонячні дні періодично видаляйте нижнє листя. До моменту дозрівання плодів на першому суцвітті на стеблі нижче його не повинно бути ні одного листочка. Далі продовжуйте видаляти листя, але не вище 2-3 суцвіття. Ці заходи покращать повітрообмін в нижній частині кущів томатів, будуть запобігати появі та поширенню фітофтори та прискорять дозрівання томатів.
6. Як пасинкувати томати?
Проводьте пасинкування томатів раз в 7-10 днів. Залежно від сорту томатів формуйте в один або два стебла. Інші пагони, що ростуть в пазухах листків, бажано ще маленькими — видаляйте. До речи, ці пасинки швидко обростають корінцями і їх можна висадити у ґрунт. Формування кущів, пасинкування томатів сприяє дозріванню плодів на 15-20 днів раніше.
Якщо при вирощуванні томатів ви будете слідувати всім правилам догляду за цією культурою — ви обов'язково отримаєте великий урожай смачних томатів. Спробуйте!
Комментарии
Напишите ваш комментарий