Як виростити розсаду томатів, перцю і баклажанів?

Як виростити розсаду томатів, перцю і баклажанів?

20 января 2020

Визначіть час посіву культур рослини пасльонових, виходячи з часу висадки розсади у відкри тий грунт. Відрахуйте назад від планової висадки розсади: 60-70 днів у перцю і баклажана, і близько 40-45 днів у томатів, плюс 3-7 днів на сходи.

Більше про те коли висаджувати насіння на розсаду прочитайте у статті.

Як правильно сіяти?

Для посіву пасльонових беріть ґрунти, багаті на органіку. Найзручніше купити готовий ґрунт для вирощування розсади. Ємності для розсади обов'язково повинні мати дренажні отвори, щоб зайва волога не застоювалася і могла вільно витікати назовні. Глибина посіву насіння перцю, томатів і баклажанів до 1,5 см.

теплички для розсадикасети для розсадиторф'яні горщики

Коли з'являються сходи

Після посіву насіння ємності для розсади накрийте плівкою та поставте у тепле місце. Оптимальна температура для розсади томатів 24-26С, перцям і баклажанам треба 26-28С, щоб з'явилися сходи. При таких умовах томат зійде на 3-5 день, перець і баклажани на 10. Після цього зніміть плівку, не чекайте поки зійде все насіння, бо розсада, яка вже зійшла, буде витягуватися.

Як захистити розсаду від витягування

дізнайтесь тут.

Пікіровка розсади

Друга турбота - пікіровка розсади. Перш за все вона потрібна томатам, бо стимулює розвиток потужної, здорової кореневої системи. До пікіровки томату приступайте у фазі 1-2 справжніх листків. Щоб сіянці було легше витягнути з грунту, рясно пролийте розсаду перед пікіруванням.
Полегшить вирощування розсади використання гідрогелю.
Під час пікіровки відразу відбракуйте сіянці без точки зростання – їх добре видно, сім'ядолі їх більш темні і грубі, справжні листочки не ростуть. Якщо сіянці витягнулися, то тоді під час пікіровки їх розташовують майже лежачи, під кутом, таким чином, щоб ґрунт був майже на рівні сім'ядолей.
Розсада томатів добре переносить пікіровку і швидко приживається. Баклажани та перець пікіровку переносять складніше, тому рекомендуємо - сійте насіння відразу в касети для розсади, щоб уникнути пікірування. Тим паче, що вирощування розсади з пікіруванням збільшує розсадний період приблизно на 2 тижні. З пікіровкою томатів можна і припізнитися, а от с перцем і баклажанами краще не затягувати, бо більш дорослі сіянці гірше перенесуть пікіровку.

Як доглядати за розсадою?

Як тільки рослини прижились - приступайте до підживлення. Підгодовуйте розсаду спеціальніми добривами для розсади - Чистий Лист, Агроном Профі або Сапрогум для овочів. Якщо рослини почиають витягуватися - обмежте полив, знизьте температуру і розставте рослини на більшу відстань.
Перед транспортуванням і висадкою не поливайте розсаду 2-3 дні, тоді вона не зламається.

добриво для розсади Агроном Профі

добриво для розсади Чистий Листсапрогум для овочів

Хвороби та шкідники розсади

Тільки пригріє весняне сонечко, прокинуться і шкідники. На розсаді частіше всього можна зустріти павутинного кліща, трипсів або тлю. З цими шкідниками добре справляться Фітоверм, Бітоксибацилін, бордоська суміш, Фітоспорін-М. Або запитайте у нас - в нашому магазині великий вибір засобів боротьби із шкідниками рослин.

Бажаємо вам здорових та багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*