Як висаджувати троянди весною?

Як висаджувати троянди весною?

5 марта 2020

Троянди здатні стати головною прикрасою саду, вони завжди ефектно виглядають і привертають увагу оточуючих. Багато хто думає, що вирощувати ці квіти – справа не з легких, виникає багато проблем. Це не так. Вирощування троянд вимагає трохи уваги і вправності, в іншому нічим не відрізняється від вирощування інших рослин.

Різноманіття видів троянд дозволяє вибрати саме той сорт, який подобається. Розкажемо про самі популярні види троянд.

В'юнка троянда. Це кучерявий різновид троянд, який при зростанні утворює гнучкий батіг. Він стелиться по землі або піднімається по шпалері. В'юнка троянда буває з великими і дрібними квітками.

Чайно-гібридна троянда. Це дуже популярний вид троянд. Її відмінна особливість – великий розмір бутона і приємний квітковий аромат.

Паркова троянда. Форма бутонів відрізняється від інших представників троянд, а кущ досягає у висоту до 2 метрів. Паркові троянди добре вирощуються, відмінно переносять зиму і засуху, мають стійкий імунітет до хвороб і шкідників.

Мініатюрна троянда. Досить невибаглива різновид, цвіте до глибокої осені дрібними яскравими суцвіттями. На зиму потребує укриття.

Ґрунтопокривна троянда. Сорт ідеальний для складання ландшафтних композицій. Троянди густо ростуть і створюють квіткові килими, має прекрасний імунітет і зимостійкість.

Популярні види троянд

троянда штамбова Фрезія (Friesia), троянда чайно-гібридна Августа Луїза (Augusta Luise), троянда плетиста Джайв (Jive), троянда флорібунда Кларет Піксі (Claret Pixie)

троянда штамбова Фрезіятроянда Августа Луїзатроянда Джайвтроянда Кларет Піксі

Терміни посадки троянд

Троянди можна садити 2 рази на рік: навесні або восени. Обидва способи цілком прийнятні і дають при правильній посадці хороший результат. Якщо троянди садити восени, то до весни вони починають рости і швидко набирають колір. Посадка троянд навесні дозволяє квітці нормально акліматизуватися і підготуватися до майбутньої зими.

Висаджування саджанців троянд у відкритий ґрунт

Місце для посадки троянд вибирайте ретельно. Це повинна бути рівна ділянка з багатим ґрунтовим складом. Троянди люблять сонячне світло, тому їм не підходить вирощування в затіненій місцевості. Ділянка має бути добре освітленою, по можливості бажано продумати укриття від вітру. Високі сорти троянд погано переносять вітряну погоду, їх високі стебла можуть надломитися.

Огляньте коріння троянд, видаліть зайві пагони, залишивши на стовбурі 2-3 найміцніших. Не потрібно боятися обрізки троянд, саме завдяки їй цвітіння буде інтенсивним і тривалим.

Корисна інформація: Як врятувати троянди після невдалої зимівлі?

Догляд за трояндами

Щоб троянди вразили всіх своєю красою, за ними потрібно правильно доглядати.

Підгортання. Ця процедура стимулює процес вкорінення молодої рослини, навесні захищає від сонця, а взимку – від холодів. Підгортають троянду, коли на стеблі утворюються нові пагони. Процедуру проводять в похмуру погоду, у першій половині дня.

Полив. Роза любить помірний полив нежорсткої водою. Вода може бути прохолодною, але теплою. Поливають квіти по мірі висихання ґрунту, але в той же час землю ні в якому разі не можна пересушувати.

Як виростити троянду навесні?

Читайте у нашій статті.

Підгодівля. За весняно-літній сезон підгодівлю проводять 3-4 рази. Підгодовують квіти фосфатними або азотними добривами, в період цвітіння стимулюють утворення суцвіть з допомогою калійних добрив.

купити саджанці троянд

Обрізка. Обрізку проводять навесні і восени. В процесі обрізки видаляються сухі і старі пагони, хворі листя, поросль. В ідеалі залишають на кущі 2-3 бруньки, але не більше 10.

Укриття кущів. На початку листопада квіти краще укрити на зиму. Троянди не потрібно надмірно укутувати, бо кущі можуть випріти, і квітка згодом загине. Кущі пригинають до землі і засипають невеликим шаром соснової кори. В якості укривного матеріалу можна використовувати агроволокно.

Розведення троянд – справа не з складних. Звичайно потрібно залучитися до процесу вирощування, щоб пізнати всі нюанси. Троянда вважається примхливим квіткою, але це припущення хибне. Варто один раз виростити цю красуню, і у вашому саду будуть з'являтися нові сорти троянд кожного року.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*