Як врятувати капусту від гусениць?

Як врятувати капусту від гусениць?

13 января 2020

Капуста з незапам'ятних часів - улюблена овочева культура. Важко уявити український стіл без квашеної або тушкованої капусти, борщу, голубців і всіляких салатів. Багато городників вирощують цю культуру самостійно. Стимул до цього дає ще і велика різноманітність сортів капусти, які з'явилися останнім часом - білокачанна капуста, кольорова, кольрабі, брокколі. При вирощуванні капусти необхідно знати, що у неї є серйозні вороги – гусениці, які за кілька днів можуть з'їсти весь урожай.

Як попередити появу гусениці на капусті?агороволокно біле

Коли над грядками з капустою починають літати метелики – це не дуже хороший знак. Самі метелики шкоди не завдають, а от їхні гусениці можуть знищити всю капустяну плантацію. Щоб уникнути появи гусениць, метеликів треба відлякати від грядок з капустою.

  1. Під час появи перших особин, необхідно прикрити грядки самим тонким білим агроволокном.
  2. Молоду розсаду можна присипати золою соняшнику або тютюновим пилом. У суху погоду цей спосіб буде діяти кілька днів. У суху погоду цей спосіб буде діяти кілька днів. 
  3. Відлякати метеликів можуть і деякі рослини з різким запахом: календула, чорнобривці або селера. Висадіть їх між капустою і вони впораються з цим завданням.
  4. Також метелики не люблять запаху бадилля томатів, картоплі або кропиви.
  5. Як зберете врожай, обов'язково перекопайте ділянку на глибину не менше 15 см. Це знищить яєчні кладки і лялечок, які зимують у ґрунті.

При появі гусениць не варто чекати, коли капуста сама впорається з проблемою. Цього не трапиться. Рослинам необхідно допомогти!

Як боротися з гусеницею на капусті, аби не втратити врожай?

Хімічні засоби захисту від гусениці використовуйте обережно, підтримуючись інструкцій. Краще оберіть інсектициди 4 класу небезпеки, до яких відносяться такі біопрепарати як Бітоксибацилін, Лепідоцид, Децис, Фітоверм-М, Актофіт та інші.

лепідоцид-бтудецис профіактофіт

Біологічними препаратами слід обробляти неодноразово, побачити їх вплив на шкідників можна тільки через декілька днів після застосування. Якщо ж нашестя гусениць занадто велике, то можлива обробка пестицидами 3-го класу. Але пам’ятайте – збирати врожай можна буде через місяць після такої обробки.


Обробляти капусту від гусениці треба 3 рази за сезон: у травні, липні і наприкінці серпня або на початку вересня. Щоб точно визначитися з датою обробки, слід стежити за моментом, коли з'являться метелики. Найкраще обробку проводити тоді, коли на листі виявлені яйця, або коли гусениці тільки з'явилися й не встигли завдати серйозної шкоди.


Значно зменшить кількість шкідників позакореневе підживлення капусти. Для цього в 4 літрах води розводять 1 чайну ложку калійної солі і 4 чайні ложки суперфосфату в гранулах.

Як позбавитися блішки на капусті

читайте тут.

Бажаємо вам здорових та багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*