Як врятувати троянди після невдалої зимівлі?

Як врятувати троянди після невдалої зимівлі?

11 марта 2019

Ті, хто займається розведенням троянд не так давно, ставлять нам питання як врятувати кущі, якщо зимівля видалась невдала? На жаль, багато трояндових кущів являють собою досить жалюгідне видовище. Але не опускайте руки, троянди після зимівлі рятувати треба і це можливо. Якщо ви оперативно зробите деякі «реанімаційні» дії – ваші троянди не загинуть.

Як правило, причиною загибелі троянд є вимерзання. Щоб скоротити ризик вимерзання, протягом усього сезону треба проводити правильні агротехнічні дії та укривати на зиму кущі повітряно-сухим способом. Але у малосніжну морозну зиму ґрунт промерзає на значну глибину і троянди піддаються серйозному випробовуванню.

uhod-za-rozamy-vesnoy

Першими здають позиції не районовані сорти троянд та ті, у яких слабко розвинена коренева система. Купуйте районовані саджанці троянд з відомих розсадників – і у вас не буде таких проблем. По-перше, розберемося

Від чого можуть постраждати саджанці троянд навесні?

Троянди часто страждають від випрівання. Не зволікайте – відкривайте укриття для провітрювання кущів як тільки прийшло перше тепло. Якщо цього не зробити – кущі можуть згнити у задусі за лічені дні.

Нестабільна весняна погода – зимові відлиги та морози вночі можуть спровокувати морозобоїни, тріщинки на стеблах троянд або навіть розрив кори. Туди, звісно, потраплять шкідливі мікроорганізми і як тільки потепліє, активуються та стануть причиною захворювання троянд.

Також навесні троянди можуть страждати від того, що вони просто були не там посаджені. Невдалі місця для посадки троянд – біля споруд, де може скупчуватися та застоюватися тала вода, в низині або на ділянках, де близько залягають ґрунтові води. Звісно, можна копати канавки для відтоку зайвої води, але все ж краще пересадіть кущі троянд на нове місце – сонячне та піднесене.uhod-za-rozamy-vesnoy-1

Навесні середовищем для розмноження патогенних мікробів може стати неприбране восени з  гілок листя. На ньому навесні накопичується волога – це чудове місце для розмноження шкідників. Тому восени обов’язково видаляйте з кущів троянд листочки, до останнього.

Знімати правильно зимове укриття з троянд. Не робіть це у дуже сонячний день, бо пагони можуть просто підгоріти на сонці або повністю висохнути. А це призведе до неминучої загибелі рослин. Знімайте зимове укриття в похмуру погоду та притініть кущі троянд, дайте їм відновитися та зміцнитися після зимівлі. І не робіть це занадто рано, бо коріння ще не працює так як треба, а наземна частина повинна прокинутися.

Що робити, щоб повернути до життя пошкоджені троянди?

Зніміть укриття, приберіть уже торішнє листя – під кущами та на кущах, огляньте троянди, обріжте зламані, пошкоджені та сухі гілки, пагони, на яких є морозобоїни або тріщини.uhod-za-rozamy-vesnoy-3

Якщо на пагонах помітили чорні нальоти – виріжте їх до здорової деревини. Якщо ж інфекція вразила весь кущ, але не зачепила місце щеплення – зріжте чорні пагони до щеплення. В цьому разі є надія, що троянда зі сплячих бруньок випустить новенькі пагони.

Після обрізки обробіть сліди садовим варом або садовою замазкою. Як використовувати садовий вар та садову замазку читайте у нашій статті.

Щойно обрізані троянди негайно обробіть фунгіцидом, обов’язково обприскуючи і ґрунт під кущами. Для цього візьміть бордоську суміш, мідний купорос, хлорокис міді, Фундазол, Тіовіт Джет або оберіть інший з каталогу фунгіцидів на нашому сайті.

Після цих процедур замульчуйте приствольні круги троянд сосновою корою та накрийте зверху білим агроволокном.Такі заходи створять умови для швидкої реанімації та пробудження сплячих бруньок троянд.uhod-za-rozamy-vesnoy-2

На протязі відновного періоду помірно та регулярно поливайте троянди, не допускайте ані пересихання ґрунту, ані його перезволоження.

Вчасно проведені весняні роботи у вашому розарії можуть врятувати самі безнадійні троянди. А на майбутнє – просто дотримуйтесь рекомендацій щодо підготовки троянд до зимівлі, і навесні все буде добре. Ми бажаємо вам насолоджуватися цвітінням та красою ваших троянд до глибокої осені.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*